A A A

Apple tnie prowizje

19 listopada 2020, 10:30
Koncern z Cupertino zdecydował się obniżyć opłaty pobierane od twórców aplikacji rozpowszechnianych za pośrednictwem platformy App Store
Apple tnie prowizje

Mniejsi zarobią więcej

Opłaty pobierane od autorów oprogramowania sprzedawanego w App Store zostaną od 1 stycznia 2021 roku zmniejszone do 15% – poinformowali przedstawiciele Apple'a. Koncern uruchamia obecnie tzw. App Store Small Business Program.

 

Nie dla każdego

Dotychczasowa prowizja wynosi 30%. Z obniżki skorzystają osoby i firmy, których roczne przychody z tytułu rozpowszechniania aplikacji w sklepie Apple'a nie były w 2020 roku większe niż milion dolarów.

Jeżeli w ciągu przyszłych 12 miesięcy autor aplikacji przekroczy próg miliona dolarów przychodu, do końca roku zostanie zastosowana dotychczasowa, 30-procentowa stawka. Nieprzekroczenie tej granicy będzie z kolei skutkować automatycznym ptrzedłużeniem obniżki marży na kolejny rok.

Niebawem koncern ujawni szczegóły dotyczące nowego programu dla deweloperów; zaprosi także programistów do zgłaszania chęci uczestniczenia w przedsięwzięciu – członkostwo nie będzie bowiem automatyczne.

Według szefa firmy, Tima Cooka, App Store Small Business Program obejmie większość twórców apllkacji sprzedawanych za pośrednictwem platformy App Store.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Startuje Amazon.pl
27 stycznia 2021
Potentat w branży handlu elektronicznego uruchamia polską wersję serwisu.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto