A A A

Apple uznaje Krym za terytorium rosyjskie

28 listopada 2019, 16:00
Firma zdecydowała się wprowadzić kontrowersyjną poprawkę do swoich map.
Apple uznaje Krym za terytorium rosyjskie

Apple uległ żądaniom administracji rządowej Rosji. Jak podała stacja BBC, po aktualizacji aplikacji Apple Maps i Weather półwysep Krymski został sklasyfikowany jako terytorium Rosji. Zdaniem stacji taką zmianę  wymusiła na Apple'u Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej. Choć koncern początkowo planował przemianować półwysep na „terytorium nieokreślone", to ostatecznie spełniono żądania urzędników – inaczej niż w przypadku Map Google, które w tym rejonie nie określają przynależności państwowej.

To kolejny już przypadek poddania się przez Apple'a naciskom władz państwowych. Na początku października firma zgodziła się usunąć z App Store aplikację HKmap.live, często wykorzystywaną przez uczestników protestów w Hong Kongu. Szerokim echem odbiło się też usunięcie emoji przedstawiającego flagę Tajwanu.

fot. KK


Krzysztof Kempski
Tagi: Apple, GPS
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
wojownikhaha
wojownikhaha
28 listopada 2019, 17:38
Miejmy nadzieję, że ukraińscy klienci podziękują za tę decyzję.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto