A A A

Apple wycofuje iMaca Pro

8 marca 2021, 13:00
Firma prawdopodobnie wycofuje swój najdroższy komputer z oferty.
Apple wycofuje iMaca Pro

Ostatnie sztuki

Fani marki Apple zauważyli w ostatnim czasie, że producent po cichu wycofał z oferty większość wariantów komputera iMac Pro. To profesjonalne stacje robocze, których ceny zaczynają się od 24 000 zł. Obecnie firma sprzedaje już tylko najbardziej podstawową specyfikację. Do tego na stronie sklepu pojawił się przy komputerze tajemniczy dopisek „do wyczerpania zapasów”.

 

Ostatni iMac Pro?

To uruchomiło natomiast lawinę spekulacji. Wygląda bowiem na to, że iMac Pro wkrótce całkowicie zniknie z oferty Apple’a. Możliwe, że wkrótce zostanie po prostu zapowiedziany jego następca. Z drugiej strony firma zwykle nie wycofuje poprzednich generacji swojego sprzętu tak szybko. Zwykle produkuje je jeszcze na długo po premierze kolejnych.

Tak nietypowy dla Apple’a sposób wycofywania ze sprzedaży iMaca Pro wydaje się zatem nieprzypadkowy. Na razie jednak jesteśmy skazani wyłącznie na domysły. Niektórzy uważają, że po prostu następca będzie mocno się od obecnego komputera różnić. Mówi się między innymi wyłącznie o architekturze ARM. Możliwe też, że Pro przestanie po prostu stanowić osobny produkt i w jego miejsce pojawią się wydajniejsze warianty klasycznych iMaków.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto