A A A

Apple wycofuje konkurencję ze swojego sklepu

6 października 2020, 11:50
Produktów audio firm Bose, Sonos i Logitech nie kupimy już w sklepie giganta z Cupertino.
Apple wycofuje konkurencję ze swojego sklepu

Szybka rozprawa z rywalami

Według informacji Bloomberga ze sklepu Apple'a zniknęły produkty audio konkurencyjnych firm. Poszukiwanie np. głośników Logitech lub Sonos albo słuchawek Bose prowadzi do informacji o niedostępności wyrobu i reklamy produktów Apple'a.

W ten prosty sposób gigant z Kalifornii pozbył się konkurencji.

 

Nagła decyzja

Na podstawie pamięci wyszukiwarki Google można łatwo stwierdzić, że jeszcze w połowie września oferta rynkowych rywali Apple'a była dostępna w jego firmowym sklepie. Decyzja o jej usunięciu może być związana z nowymi projektami Apple'a – firma planuje wprowadzenie własnych produktów bezpośrednio konkurujących z usuniętymi ze sklepu, np. słuchawek redukujących hałas.

Oferta konkurencji zniknęła nie tylko z internetowego sklepu Apple'a, ale też z marketów stacjonarnych. Obecnie w Apple Store katalog produktów z kategorii słuchawek i głośników obejmuje niemal wyłącznie wyroby firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo.

 

Bose i Sonos tracą

Najbardziej poszkodowana w tej sytuacji jest firma Bose, która nie ma własnych sklepów, więc w dużym stopniu bazowała na sprzedaży w punktach Apple'a. Poza tym nie ma ona w ofercie – podobnie jak Sonos – produktów z kategorii innych niż audio. A te właśnie firma z Cupertino zdecydowała się ze swoich sklepów usunąć.

Decyzję Apple'a odczuła też firma Sonos, której akcje po ogłoszeniu informacji spadły o 7%.

Logitech jest w trochę lepszej sytuacji, ponieważ sprzedaje też akcesoria komputerowe, np. klawiatury i kamery, które pozostały w ofercie Apple Store.

fot. Yue Iris – Unsplash

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto