A A A

Apple wyraźnie poprawia jakość swoich map

1 października 2019, 16:40
Gigant z Cupertino zauważył, że jego autorskie mapy znacznie odstają od tych opracowanych przez Google'a. Postanowił więc wzbogacić aplikację o nowe funkcje.
Apple wyraźnie poprawia jakość swoich map

Premiera iOS-a 13 to sygnał, że Apple zamierza zmniejszyć dystans pomiędzy Google Maps a autorską aplikacją z mapami. Droga do zrównania się z konkurencją jest wciąż daleka, ale już widać wyraźne postępy. Jedną z istotnych nowości jest funkcja Look Around przypominająca znany z konkurencyjnej aplikacji widok z ulicy.

Na razie usługa jest testowana przez Apple'a, ale już trafiły do niej dwie kolejne aglomeracje: Nowy York i Los Angeles (wcześniej obejmowała San Francisco, Las Vegas i Hawaje). To niewiele, ale w przyszłości możemy się spodziewać włączenia kolejnych miast. Widok ulic to nowość, z którą wiążą się też poprawki w nawigacji. Siri uczy się nie mówić „skręć w prawo za 1000 metrów", ale „skręć na następnych światłach".

Opcja Collections z kolei pozwala zbudować bazę swoich ulubionych miejsc lub przygotować kompletny plan podróży przed wycieczką. Można teraz zgrupować miejsca, które chcemy odwiedzić, na jednej liście. Jeżeli korzystaliście wcześniej z usług lokalizacji, to pierwsza lista wygeneruje się sama po aktualizacji. Dodatkowo możemy tworzyć skróty w stylu „dom", „praca" itd., a Siri sugeruje kolejny cel podróży (na przykład gdy jeździcie często w to samo miejsce).

Apple popracował też nad poprawą funkcji ETA, odpowiadającej za wyznaczanie przybliżonego czasu osiągnięcia celu podróży. Od teraz aplikacja lepiej analizuje możliwe opóźnienia i na tej podstawie częściej koryguje czas podróży. Świetną funkcją jest też wprowadzenie map wewnątrz budynków - od wczoraj pojawiło się sporo planów pokazujących najważniejsze miejsca na lotniskach lub sklepy w galeriach handlowych. Także w polskich, choć w przypadku piętrowych budowli czasami do planu wkrada się chaos.

fot. KK

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto