A A A

Apple z rekordowym przychodem kwartalnym

28 stycznia 2021, 14:45
Firma znów chwali się osiągnięciem rekordowego przychodu.
Apple z rekordowym przychodem kwartalnym

Najlepszy kwartał

Apple pochwalił się uzyskaniem w czwartym kwartale 2020 roku rekordowych wyników. Firma odnotowała przychody wynoszące 110 miliardów dolarów i sprzedała bardzo dużo iPhone’ów – odpowiadały za około 59% uzyskanego wyniku.

Koncern wyprodukował w tym czasie 90,1 miliona smartfonów, a w rezultacie może już pochwalić się miliardem aktywnych iPhone’ów na całym świecie. Oznacza to, że statystycznie co ósmy człowiek ma telefon z iOS-em. Doliczając do tego inne sprzęty Apple’a, w użyciu znajduje się obecnie 1,65 miliardów urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

 

Nie tylko hardware

Patrząc na udostępniony przez firmę wykres, widzimy że znacząco wzrosła wysyłkowa sprzedaż iPhone’ów oraz iPadów, co wiąże się z trwającą pandemią koronawirusa. Nie bez znaczenia pozostaje dla firmy dużo wyższa popularność oferowanych przez nią usług. Przychody z nich wyniosły 15,8 miliarda dolarów, co po odliczeniu kosztów przekłada się na 14% całkowitego zysku.

Po odliczeniu kosztów i opodatkowania, Apple zarobił na czysto 28,8 miliarda dolarów. Spółka nie ma też powodu do narzekania, jeżeli chodzi o wycenę na giełdzie. Tendencja wzrostowa, która pozwoliła jej jako pierwszemu przedsiębiorstwu na świecie osiągnąć wartość 2 bilionów dolarów wciąż trwa. Obecna wartość Apple’a szacowana jest na 2,39 biliona dolarów.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto