A A A

Apple zapowiedział nowego MacBooka

19 marca 2020, 11:30
W tegorocznym MacBooku skupiono się przede wszystkim na wyeliminowaniu mankamentów poprzednika. Sprzedaż już wystartowała.
Apple zapowiedział nowego MacBooka

Oprócz prezentacji PlayStation 5 byliśmy wczoraj również świadkami zapowiedzi nowego MacBooka Air. Zgodnie z przeciekami różnice względem zeszłorocznej konstrukcji sprowadzają się do większej mocy i zwiększonego nośnika danych, a także odmienionej klawiatury. Co najważniejsze, zakup nowego sprzętu Apple'a jest nieco bardziej opłacalny niż przed rokiem, choć wciąż trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem.

Wbrew pogłoskom o podjęciu przez Apple'a współpracy z AMD tegoroczny MacBook wciąż jeszcze napędzany jest chipami Intela, tym razem z serii Ice Lake, wyposażonymi w układ graficzny Iris Plus Graphics 950. Ekran ma przekątną 13 cali i rozdzielczość 2560x1600 px. W środku znajdziemy też dysk SSD o pojemności od 256 GB do 2 TB i 8–16 GB pamięci RAM. Warto przy tym odnotować, że najtańsza wersja komputera ma w tym roku dwukrotnie większy dysk bez wyraźnego wpływu na cenę.

Istotną zmianą jest klawiatura z klawiszami o skoku 1 mm z mechanizmem nożycowym. To w zasadzie powrót do mniej awaryjnego rozwiązania stosowanego już w MacBookach w przeszłości (ostatnio w 16-calowym MacBooku Pro). Do tego zdecydowano się nieco powiększyć gładzik Force Touch i dodać wsparcie dla zabezpieczenia Face ID.

Apple chwali się ponadto lepszej jakości głośnikami: ich głośność wzrosła o 25%, zdecydowano się także na podbicie basu. Gniazda wyjścia wciąż ograniczają się natomiast do dwóch złącz Thunderbolt 3. Akumulator zapewnia do 12 godzin pracy na jednym ładowaniu, a w zestawie znajdziemy zasilacz o mocy 30 W. Komputer waży zaledwie 1,29 kg.

Na stronie Apple'a już wystartowały zamówienia. Najtańsza wersja komputera została wyceniona na 4999 zł, najdroższa natomiast kosztuje 11 249 zł.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto