A A A

Apple zrezygnuje z procesorów Intela. MacBooki z innym układem

19 października 2018, 07:30
Już na przestrzeni najbliższych miesięcy, amerykańska firma z jabłkiem w logo może porzucić wieloletnią współpracę z Intelem. Jakie procesory miałyby znaleźć się w kolejnych generacjach MacBooków?
Apple zrezygnuje z procesorów Intela. MacBooki z innym układem

Najnowsze informacje pochodzą od analityka Ming Chi-Kuo, który zazwyczaj dostarcza sprawdzonych informacji na temat produktów Apple. Kuo twierdzi, iż już od połowy 2020 roku, Apple przestanie korzystać z procesorów dostarczanych do MacBooków przez firmę Intel.

Cała sytuacja miałaby być związana z procesem tworzenia przez Apple własnych, autorskich układów, które mogłyby trafić do kolejnych generacji komputerów z jabłkiem na obudowie. Co ciekawe, za produkcję procesorów miałyby odpowiadać te same fabryki, które dostarczają układy również do iPhone'ów.

Apple obecnie posiada udziały w rynku na poziomie około 7 procent. Zastosowanie przez firmę własnych, autorskich procesorów przełożyłoby się na większą kontrolę nad całym procesem tworzenia sprzętu.

 


PC Format
Tagi: Apple, MacBook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto