A A A

Apple: zrób to sam

18 listopada 2021, 09:30
Firma Tima Cooka będzie sprzedawać części zamienne i narzędzia pozwalające użytkownikom dokonać samodzielnych napraw sprzętu.
Apple: zrób to sam

Najpierw iPhone, później Mac

Program samodzielnych napraw dotyczy niektórych modeli iPhone'ów i komputerów Mac. Lata presji grup konsumenckich, spowodowały, że Apple dostarczy użytkownikom oryginalne części oraz instrukcje napraw.

W 2019 roku Apple uruchomił program obejmujący dotychczas 2,8 tys. niezależnych sklepów oraz 5 tys. autoryzowanych serwisów naprawczych, dzięki któremu punkty te mogą zaopatrywać się w części i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia napraw.

Teraz również użytkownicy sprzętu będą mieli szansę zakupić części i sprawdzić się w roli serwisanta.

Koncern z Cupertino poinformował, że na pierwszy ogień pójdą modele iPhone'a 12 i 13, do których dostarczy około 200 części i narzędzi służących do usunięcia najczęstszych usterek związanych z wyświetlaczami, bateriami i aparatami. Następne będą komputery Mac z chipami M1.

Klienci kupią takich samych cen części i narzędzi, jak niezależne warsztaty naprawcze, a po zakończeniu naprawy będą mogli zwrócić zużyte podzespoły, aby otrzymać zniżkę na kolejne nowe.

Akcja naprawcza wystartuje na początku przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych, a następnie obejmie inne państwa.

fot. Kilian Seiler – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto