A A A

Apps Marketplace - nowy sklep Google z aplikacjami

10 marca 2010, 15:11
Apps Marketplace - nowy sklep Google z aplikacjami

Google uruchomiło sklep z aplikacjami Apps Marketplace, w którym sprzedawane są różne programy przydatne dla użytkowników biznesowych, ale i nie tylko.

Ze sklepu mogą korzystać użytkownicy aplikacji Google Apps, z której już korzysta 2 miliony firm. W sklepie można kupować rozszerzenia do takich programów jak Gmail, Google Docs, Picasa.  Warto dodać, że aplikacje będą sprzedawane nie tylko przez Google, ale także przez inne firmy. Część z nich będzie darmowa, ale za pozostałe trzeba będzie zapłacić.

Programista, który chce umieścić w sklepie swoją aplikację musi zapłacić 100 dolarów (stała stawka niezależnie od ilości dodawanych aplikacji). 20 proc. uzyskanego zysku ze sprzedaży danej aplikacji pobierać będzie Google, a reszta trafi na konto dewelopera.

 

W momencie uruchomienia Apps Marketplace, w sklepie znajdowało się 50 programów, natomiast w celu ułatwienia wyszukiwania produkty zostały podzielone na różne kategorie.

Firmy, które zdecydują się za zakup programu z Apps Marketplace, w celu skorzystania z aplikacji nie będą musiały logować się za każdym razem, gdyż donośnik do programów zostanie zintegroway w interfejs Dokumentów Google.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto