A A A

Aresztowany za wpis na blogu

27 kwietnia 2009, 14:40
Jeden z użytkowników społeczności mikroblogowej Twitter został zatrzymany przez FBI po tym, jak w jednym z wpisów umieścił informacje, że chciałby zostać zabity podczas jednego z wieców protestacyjnych w Oklahomie (USA).
Aresztowany za wpis na blogu

Do tragedii miałoby dojść podczas jednego z tzw. "tea party", protestów organizowanych przeciwko nowej polityce podatkowej forsowanej przez prezydenta Obamę.

Zidentyfikowany przez FBI pod pseudonimem CitizenQuasar, 52-letni Daniel Knight Hayden, napisał w swym blogu m.in., "Zacznijcie zabijać", "Chciałbym być pierwszą ofiarą" – swoje słowa kierując do władz. W dalszej części wpisu w dość makabryczny sposób groził funkcjonariuszom policji.

Zatrzymanie użytkownika CitizenQuasar to prawdopodobnie pierwsze tego typu działanie podjęte przez FBI na podstawie wpisu na blogu. Amerykański wywiad w raporcie przygotowanym przez 304 Batalion Wywiadu Wojskowego traktuje platformy takie jak Twitter jak potencjalne miejsce wymiany informacji między terrorystami. Za podobne kanały przekazu informacji uznawane są także cyfrowe mapy.

Źródło: cnet


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto