A A A

Artyści przeciwko kradzieży prac za pomocą botów

6 grudnia 2019, 13:55
Na Twitterze zorganizowano akcję, która miała ujawnić złodziejskie praktyki niektórych sklepów.
Artyści przeciwko kradzieży prac za pomocą botów

Chcę to na koszulkę! – to hasło na Twitterze przyczyniło się do odkrycia, jak działają złodziejskie boty. W efekcie ich aktywności w sklepach szybko pojawiły się ubrania z grafikami artystów stojących za prowokacją i podpisami obnażającymi nielegalny proceder niektórych firm.

Artyści publikujący swoje prace w internecie często padają ofiarą kradzieży ich dzieł, które następnie są wykorzystywane bez żadnej zgody autora. Prace te trafiają na koszulki lub plecaki, a twórcy w zasadzie nic z tym nie mogą zrobić.

Artyści w końcu jednak zbuntowali się na ten proceder i postanowili zmanipulować boty oraz sklepy parające się złodziejskimi praktykami. Opracowali plan wykorzystujący popularność postaci Disneya (i skłonność koncernu do bezzwłocznego wystosowania pozwu w razie naruszenia jego praw) oraz firmy Nintendo. Zaangażowali boty w kradzież grafik przedstawiających Myszkę Miki oraz Mario, do których to postaci dodali podpis ujawniający, że doszło do złamania praw autorskich i przestępstwa kradzieży. Profil Disneya na Twitterze szybko został zasypany informacjami o nieuczciwych sklepach i sprzedaży ubrań ze sztandarową postacią Disneya.

Wiele sklepów internetowych już usunęło produkty przedstawiające prowokacyjną grafikę z oferty, a internet obiegają informacje o masowych kradzieżach dzieł niszowych artystów.


fot. Twitter

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto