A A A

Astronomiczna lornetka marki Celestron

24 grudnia 2014, 12:00
Już dziś będziemy wypatrywać na niebie pierwszej gwiazdki. Może warto zrobić to za pomocą astronomicznej lornetki?
Astronomiczna lornetka marki Celestron

Liczba fanów astronomii w Polsce systematycznie rośnie. Do wzrostu zainteresowania tą dziedziną nauki w dużym stopniu przyczyniły się zjawiska zachodzące na niebie. W tym roku były to m.in. potrójny cień na Jowiszu, zbliżenie Jowisza i Wenus czy zaćmienia Słońca i Księżyca. Tego typu wydarzenia najlepiej obserwować za pomocą specjalistycznego sprzętu. Prawdziwą gratką dla amatorów astronomii są produkty Celestron, cieszące się dużym uznaniem na całym świecie.

Maciej Kowalczyk z Hama Polska rekomenduje trzy modele lornetek, które notabene zostały wyróżnione przez czytelników popularnego portalu dla fanów astronomii. Listę otwiera Celestron Cometron 7x50. Szerokie pole widzenia 7 (powiększenie) x50 (średnica obiektywu w mm) pozwala przeglądać rozległe połacie nieba, a także utrzymać jego widok bez ciągłego ruchu. Lornetka sprawdzi się podczas obserwacji komet i innych ciał niebieskich oraz gór i kraterów Księżyca. Urządzenie jest lekkie (0,77 kg), zaś aluminiowa, gumowana obudowa gwarantuje trwałość.

Celestron Skymaster DX 8x56 to bardzo solidna lornetka, w pełni pokryta warstwami ochronnymi MC dla bardzo ostrego, wyraźnego oglądania. Konstrukcja została wypełniona azotem, zapobiegającym zamgleniu soczewek i wykropleniu wilgoci. Lornetkę można wykorzystać zarówno do obserwacji nieba, jak i krajobrazów, zawodów sportowych itp.

Trzecią propozycję stanowi Celestron 25x100 SkyMaster. Lornetka waży ponad 4 kilogramy i raczej trudno ją utrzymać w rękach. „Olbrzym" jest adresowany dla bardziej zaawansowanych astronomów. To przyrząd obserwacyjny z najwyższej półki, służący do obserwacji mgławic, galaktyk, gromad gwiazd, gwiazd zmiennych oraz poszukiwania komet.

Sugerowane ceny w Hama Polska:

Celestron Cometron 7x50 - 229 PLN

Celestron SkyMaster DX 8x56 - 999 PLN

Celestron 25x100 SkyMaster - 1345 PLN

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto