A A A

Asus Essence III

18 grudnia 2013, 12:39
Asus Essence III

Asus, firma od niedawna znana w świecie audiofilskim, zaszokowała jakiś czas temu wszystkich swoimi przetwornikami cyfrowo-analogowymi Xonar Essence One, a następnie Essence STU. Tym razem proponuje produkt zarówno opartych o głośniki, jak i słuchawki.

Bazując na doświadczeniach zebranych przy konstruowaniu poprzednich urządzeń, wsłuchując się w głosy ich użytkowników, a także biorąc pod uwagę ich recenzje, postarano się poprawić działanie kluczowych obwodów. I tak, chcąc zminimalizować jitter, zastosowano ultra-precyzyjne zegary taktujące TCCO/TCXO i asynchroniczny transfer danych przez łącze USB. Urządzenie wyposażone zostało w przetworniki cyfrowo-analogowe AD1955, osobny dla każdego kanału stereo.

Dzięki nowoczesnemu układowi obrabiającemu sygnał USB, Essence III może przyjąć sygnał PCM do 24 bitów i 192 kHz, a także DSD64 oraz DSD128.

Oddzielne układy zasilające dostarczają napięcie osobno do lewego i prawego kanału, co pozytywnie wpływa na minimalizację zakłóceń i przesłuchu. Stabilność zasilania gwarantować mają natomiast układy LDO, toroidalny transformator z ekranem ze stali krzemowej oraz kondensatory polipropylenowe WIMA FKP 2.

Ponadto Essence III został wyposażony w regulację wzmocnienia na drabince rezystorowej i mini-przekaźnikach, osobną dla wyjścia słuchawkowego i na wyjścia liniowego. Producent dołącza do zestawu pilot zdalnego sterowania, który daje dostęp do najważniejszych funkcji DAC-a.

Specyfikacja techniczna:

Stosunek sygnału do szumu (SNR): 117 dB

Częstotliwości przenoszenia: <10 Hz-48 kHz

Częstotliwość próbkowania sygnału wejściowego: 192 kHz/24 bity (PCM); DSD128; DSD 64

Wejścia: USB, TOSLINK, AES/EBU, S/PDIF, analogowe

Wyjścia słuchawkowe: jack 6,3 mm, zbalansowane mini-XLR

Wyjścia liniowe: RCA, XLR

Przetwornik cyfrowo-analogowy: AD1995

Wzmacniacze operacyjne: AD827SQ/MUSES 02

Wbudowany wzmacniacz obsługujący słuchawki do 600 ohm

Przełącznik USB 1.0/2.0

Skokowy potencjometr wzmocnienia dla głośników i słuchawek

Pilot zdalnego sterowania

 

Cena: 6990 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto