A A A

Asus G51J dostępny w Polsce

16 marca 2010, 09:47
Asus G51J dostępny w Polsce

W ofercie Komputronik SA pojawił się najnowszy notebook Asus G51J-IX094V 3D oferowany w zestawie z trójwymiarową grą Assasin’s Creed 2 oraz parą okularów 3D i nadajnikiem podczerwieni.

Notebook Asus G51J-IX094V 3D pozwala użytkownikowi na wejście w świat gier trójwymiarowych między innymi dzięki karcie graficznej NVIDIA GeForce GTX 260M z technologią NVIDIA PhysX. NVIDIA GeForce GTX 260M wyposażona jest też w 1 GB pamięci DDR3 VRAM.  Wrażenia wizualne zapewnia również 15,6-calowy panel LCD (120Hz) z podświetleniem LED. Szybkość działania systemu to zasługa najnowszego procesora Intel Core i7-720QM (1,6 GHz) z technologią Turbo Boost. Notebook dysponuje 4GB pamięci operacyjnej oraz 640-gigabajtowym dyskiem twardym.  

Dodatkiem dla graczy jest para okularów NVIDIA 3D Vision o aktywnej przesłonie wraz z nadajnikiem podczerwieni. Okulary umożliwiają tworzenie obrazów stereoskopowych o dużej klarowności, jasności i głębi w pełnej rozdzielczości bez ograniczania kątów patrzenia. Sterownik procesora graficznego i panel 3D 120 Hz dwukrotnie przetwarzają każdą scenę emitując do 60 obrazów dla każdego oka. To przekłada się na całkowitą liczbę dochodzącą do 120 obrazów.

 

ASUS G51J 3D jest pierwszym na świecie notebookiem obsługującym dookólny dźwięk 3D w grach za sprawą technologii audio EAX Advanced HD 4.0. Wykrywa ona środowisko użyte w grze oraz wykonywane czynności i dopasowuje do nich  dźwiękowe efekty 3D. Może posiłkować się biblioteką 64 dodatkowych efektów dźwiękowych, tworząc ultrarealistyczne efekty przestrzenne w ponad 300 obsługiwanych grach. Z kolei technologia CMSS zamienia dźwięk stereofoniczny w dookólny.

ASUS G51J-IX094V 3D korzysta z technologii „Power4 Gear Hybrid”, która pozwala użytkownikom zwiększyć wydajność systemu poprzez wybór trybu „Extreme Turbo”. Dostępne są także inne profile zasilania, które dają możliwość lepszego dostosowania mocy sprzętu do najczęściej wykonywanych zadań. ASUS G51J 3D został wyposażony w podświetlaną klawiaturę o separowanych klawiszach, która wykrywa obniżoną jasność otoczenia, a ponadto pozwala graczom regulować poziom podświetlenia klawiatury.

Cena notebooka Asus G51J-IX094V 3D w zestawie z trójwymiarową grą Assasin’s Creed 2 oraz parą okularów 3D i nadajnikiem podczerwieni wynosi 6 999 zł. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto