A A A

Asus PadFone - 4 rdzenie i Snapdragon 800

22 września 2013, 09:48
Asus PadFone - 4 rdzenie i Snapdragon 800

Asus zaprezentował nowego PadFone’a. Nowy gadżet może służyć również jako tablet, dzięki stacji dokującej z 10,1-calowym ekranem Full HD.

Nowy PadFone posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,2 GHz i 2 GB pamięci RAM. Zarówno nowy 5-calowy PadFone, jak i 10,1-calowa stacja dokująca PadFone Station, posiadają wyświetlacze Full HD z technologią IPS.

Sprzęt posiada nową kamerę Asus PixelMaster. Dostosowuje ona wielkość każdego piksela w czujniku obrazu, aby uzyskać najwyższą jakość zdjęcia. Fotografując w świetle dziennym, PixelMaster tworzy 13-megapikselowe obrazy o żywych barwach i dużej szczegółowości. Przy słabym oświetleniu PixelMaster automatycznie dobiera odpowiedni tryb i sugeruje użytkownikowi włączenie opcji Hi-Light, która dobiera wielkość piksela i korzystając z algorytmu stworzonego przez Asusa, podnosi światłoczułość nawet o 400 procent. Dzięki temu zdjęcia są bardziej ostre, drugi plan jest wyraźniejszy, a to wszystko bez konieczności używania lampy błyskowej LED.

Nowy PadFone posiada szereg przygotowanych przez Asusa aplikacji oraz usprawniony interfejs użytkownika. Aplikacje People i Gallery zostały zintegrowane z serwisami społecznościowymi, a zdjęcia z galerii mogą być synchronizowane z albumami online. -- Aplikacja pocztowa również posiada szereg ulepszeń, m.in. wątkowanie wiadomości rozwijanych bezpośrednio w oknie skrzynki odbiorczej, ułatwiony dostęp do najczęściej używanych kontaktów oraz nowy folder VIP, w którym możemy przechowywać najważniejsze wiadomości.

Przeglądanie internetu podczas podróży też stało się łatwiejsze. Nowy tryb pracy przeglądarki Easy Reader pozwala usunąć z ekrany wszystkie zbędne elementy i zostawić sam tekst. Tryb Easy Reader można połączyć z ogólnosystemowym ustawieniem Reading Mode, które dostosowuje otoczenie w aplikacjach wybranych przez użytkownika - przygasza ekran i dobiera temperaturę kolorów.

 

Asus PadFone

Nowy PadFone 16 GB będzie dostępny w cenie od 599 euro w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej.

Wersja w zestawie ze stacją dokującą z 16 GB pamięci będzie kosztować 799 euro. Modele z 32 GB pamięci będą kosztować odpowiednio 699 euro i 899 euro.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
GrzechuKot
23 września 2013, 10:27
E, straciłem zaufanie do Asusa.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto