A A A

Asus Strix GTX 960 - ze specjalnym chłodzeniem

22 stycznia 2015, 16:00
Dzisiaj firma Asus zapowiedziała nowy model karty graficznej dla graczy – Strix GTX 960. Co wyróżni ją na tle innych urządzeń?
Asus Strix GTX 960 - ze specjalnym chłodzeniem

Procesor graficzny został fabrycznie przetaktowany do 1291MHz z możliwością przełączenia w tryb OC z taktowaniem 1317 MHz. Nie zabrakło w niej półpasywnego systemu chłodzenia DirectCU II i technologii wentylatorów 0dB, z którymi to otrzymujemy skuteczną eliminację ciepła, wysokie osiągi, a przy mniej wymagającej pracy praktycznie bezgłośnie warunki.

W porównaniu z modelem referencyjnym Strix GTX 960 zapewnia o 12 proc. szybsze działanie gier Assassin's Creed Unity i Battlefield 4. W teście 3DMark 11 (Extreme) przy rozdzielczości 1920 x 1080 Full HD uzyskuje wynik lepszy o 6,5 proc. Wyposażono ją w 2GB pamięci graficznej GDDR5 taktowanej przyspieszonym zegarem 7200MHz i interfejs DisplayPort obsługujący połączenia z rozdzielczością do 4K/UHD.


Karta Strix GTX 960 wykorzystuje półpasywne chłodzenie ASUS DirectCU II z wentylatorami 0dB. Radiatory mają powierzchnię rozpraszania większą o 220 proc., od tych stosowanych w kartach referencyjnych. Dzięki temu modele firmy ASUS, przy dużym obciążeniu, pracują trzykrotnie ciszej i z niższą o 30 proc. temperaturą.

Podczas korzystania z mniej wymagających aplikacji i gier jak np. League of Legends czy StarCraft, karty z serii Strix utrzymują temperaturę poniżej ustalonego pułapu i zatrzymują pracę wiatraków, a my otrzymujemy bezgłośnie warunki.
Na rewersie umieszczono wytrzymałą tylną pokrywę, która wspomaga szybkie rozpraszanie ciepła i stanowi dodatkową ochronę przed uszkodzeniem karty.

Nowy model dysponuje 5-fazowym modułem zasilania, który korzystnie wpływa na płynność w grach. Rozszerza tolerancję modulacji napięcia, zwiększa stabilność, wydajność energetyczną (o 15 proc.), i żywotność (2,5-krotnie), w zestawieniu z konstrukcjami referencyjnymi. Pojedyncze, 6-pinowe złącze zasilające zapewnia zarządzanie kablami oraz posiada diodę LED, która wskazuje czy zostało ono poprawnie podłączone.

Rozwiązanie ASUS GPU Tweak umożliwia kontrolę nad prędkością wentylatorów, napięciem procesora graficznego, taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym. Ułatwia przetaktowywanie i sprawia, że jest ono bardziej dostępne dla osób początkujących w tym temacie.

Nowością w GPU Tweak jest specjalna wersja narzędzia strumieniującego XSplit Gamecaster . Wraz z nim użytkownik otrzymuje roczną, darmową licencję XSplit Premium. Narzędzie to umożliwia nagrywanie i udostępnianie rozgrywki innym na żywo. W trakcie gry można  monitorować statystyki systemu, takie jak m.in. częstotliwość klatkowania czy obciążenie procesora oraz modyfikować ustawienia wydajności jednym przyciskiem.

Dostępność i ceny

Karta STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 będzie dostępna w Polsce od 22 stycznia 2015 r.

Sugerowana cena detaliczna: 999 zł brutto


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
4 lutego 2015, 00:15
Przyznać trzeba, że jeśli idzie o chłodzenie ASUS faktycznie daleko przed konkurencją. A to się i na żywotność mocno przekłada, wśród produktów kilkuletnich przewaga ASUS-a nad konkurencją będzie za parę lat pewnie spora.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto