A A A

Asus zaprezentował smartfony ROG Phone 5

10 marca 2021, 15:10
Producent pokazał nową linię urządzeń dla graczy.
Asus zaprezentował smartfony ROG Phone 5

Smartfony gamingowe

Asus zapowiedział linię smartfonów ROG Phone 5. Są przeznaczone przede wszystkim dla osób zainteresowanych grami. W skład serii wchodzą modele ROG Phone 5, 5 Pro i 5 Ultimate. Każdy z nich jest napędzany procesorem Snapdragon 888 5G i ma zaawansowany system chłodzenia GameCool 5. Telefon zaoferuje aż 18 GB pamięci RAM. Sprzęt zapewni nawet 35% lepszą wydajność od poprzednika (do 25% w bardziej wymagających grach i najwyższym poziomie detali).

Matryca to Amoled z odświeżaniem 144 Hz, certyfikatem HDR10+ i wykrywaniem reakcji użytkownika z częstotliwością 300 Hz. Telefon zasila bateria o pojemności 6000 mAh, która wspiera technologię szybkiego ładowania 65 W. Wbudowany system chłodzenia nie tylko zredukuje temperaturę podczas grania o nawet 10 stopni, ale też zabezpiecza baterię przed przegrzewaniem w czasie ładowania.

 

Czujniki i dobre brzmienie

Producent zaoferuje też rozbudowany system sterowania, bazujący na 10 czujnikach ruchu. Dzięki temu możliwe będzie zaimplementowanie w grach zaawansowanego sterowania ruchowego, np. hamowanie i przyspieszanie w wyścigach poprzez ruchy urządzeniem do przodu i do tyłu. Asus Realistyczny ma być też dźwięk za sprawą systemu audio GameFX, opartego o dwa symetryczne głośniki z siedmioma magnesami, dzięki czemu telefon zaoferuje efekty stereo. Możliwe będzie też podłączenie słuchawek za pośrednictwem gniazda 3,5 mm.

Modele 5 Ultimate oraz 5 Pro będą dodatkowo wyposażone w nietypową obudowę. Tylny panel będzie tak naprawdę kolorowym (w wersji Pro) lub monochromatycznym (dla Ultimate) ekranem, na którym możemy wyświetlać różne animacje. Mogą sygnalizować ładowanie telefonu lub przychodzące połączenie i będzie można je personalizować.

Producent nie ujawnił jeszcze informacji o cenach poszczególnych modeli czy dostępnej pamięci na pliki użytkownika.

fot. Asus


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi znika z listy CCMC
13 maja 2021
Amerykański Departament Obrony rezygnuje z wpisania chińskiego koncernu na listę komunistycznych firm wojskowych.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto