A A A

Asystent Google obsłuży Xboksa One

27 września 2019, 11:00
Google i Microsoft nawiązali współpracę, która ma umożliwić sterowanie konsolą Xbox One za pomocą asystenta głosowego.
Asystent Google obsłuży Xboksa One

Z Asystentem Google porozmawiamy wkrótce również za pośrednictwem konsoli Xbox One. Aplikacja otrzymała właśnie rozszerzenie o nazwie Xbox Action, dzięki czemu asystent głosowy może służyć do sterowania konsolą za pomocą poleceń głosowych. Aplikacja pozwoli nam uruchamiać i wyłączać gry, ale też sterować częścią aplikacji (np. odtwarzaczem) oraz wykonywać zrzuty ekranu i nagrania z rozgrywki.

Asystenta głosowego włącza się z poziomu smartfonu z Androidem lub iOS. Aby sparować telefon z konsolą, należy zalogować się na konto Google'a za pomocą danych konta do usług Microsoftu. Gdy już uda nam się powiązać urządzenia, możemy korzystać z kilku nowych poleceń głosowych, poprzedzonych klasyczną frazą „Hey Google".

Na razie funkcja znajduje się w fazie testów beta i jest ograniczona do kilku komend w języku angielskim (pełną listę znajdziecie na Reddicie). Obie firmy wciąż pracują jednak nad tym, by jeszcze przed końcem jesieni asystent poprawił swoje umiejętności lingwistyczne. Nie wiadomo, czy w planach jest także język polski.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto