A A A

Asystent głosowy zrozumie brytyjski akcent

27 sierpnia 2019, 10:50
BBC chce wprowadzić konkurenta dla Alexy Amazonu. Nie będzie to jednak fizyczny produkt, ale językowo udoskonalone oprogramowanie.
Asystent głosowy zrozumie brytyjski akcent

Korporacja medialna przygotowuje oprogramowanie Beep, które będzie potrafiło zrozumieć akcent Brytyjczyków. Aby to osiągnąć, nagra głosy pracowników w Wielkiej Brytanii.

Jak podaje „The Guardian", asystent głosowy opracowany przez zespół BBC zostanie uruchomiony w przyszłym roku. Ma pomagać użytkownikom w wyszukiwaniu ulubionych programów i interakcji w ramach usług online.

Poprawić słuch asystenta
Pomysł na Beep ma związek z obserwacją, że niektóre produkty opracowane w Stanach Zjednoczonych nie rozumieją silnych akcentów regionalnych, w jakie obfitują Wyspy Brytyjskie. Aby mieć pewność, że nowe oprogramowanie sobie z nimi poradzi, BBC poprosi pracowników biur w całej Wielkiej Brytanii o nagranie swojego głosu i upewnienie się, że Beep je rozumie.

Według informacji „The Guardian" BBC nie planuje uruchomienia niezależnego produktu fizycznego, takiego jak urządzenie Google Home czy głośnik Amazon Echo. Oprogramowanie Beep ma być wbudowane w stronę internetową BBC oraz jego aplikację iPlayer na smartfony. Zostanie też udostępnione chętnym do wprowadzenia go producentom.

Skromny pomocnik
Beep nie będzie zawierał pełnego zestawu funkcji obecnych w asystentach głosowych wielkich firm technologicznych. Głównie dlatego, że przy powstaniu produktu BBC nie były angażowane tak ogromne zasoby, jakimi dysponują najwięksi gracze na rynku. Oprogramowanie pozwoli jednak m.in. na wyszukiwanie za pomocą głosu treści BBC.

Dzięki własnemu asystentowi stacja BBC będzie też miała większy wpływ m.in. na dobór treści i funkcji, z jakich skorzystają odbiorcy. Koncern medialny współpracuje już z innymi asystentami głosowymi, ale chce zachęcić użytkowników swoich serwisów do korzystania z jego produktów. Dzięki temu pozyska więcej danych i będzie efektywniej proponować dopasowane treści.

fot. James Glen/Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto