A A A

Atak hakerski na kanadyjskie MSW

25 stycznia 2022, 15:30
Kanadyjski departament ds. stosunków zagranicznych i konsularnych padł ofiarą cyberataku.
Atak hakerski na kanadyjskie MSW

Śledztwo w toku

Nie wszystkie systemy rządowe działają, dostęp do niektórych usług online jest utrudniony.

Global Affairs Canada (GAC) jest kanadyjskim departamentem rządowym odpowiedzialnym za stosunki dyplomatyczne i konsularne kraju, handel międzynarodowy oraz prowadzenie międzynarodowych programów pomocy rozwojowej i humanitarnej.

Rząd kanadyjski wydał oświadczenie, w którym informuje, że atak został wykryty 19 stycznia i chociaż wszystkie kluczowe usługi są aktywne „dostęp do internetu i usług internetowych" może być ograniczony, ponieważ wprowadzono środki naprawcze.

Trwające śledztwo ma wyjaśnić jaka była przyczyna ataku oraz kto za nim stoi.

Podejrzenia kierowane na wschód

Atak miał miejsce mniej więcej w tym samym czasie, gdy kanadyjskie Centrum Cyberbezpieczeństwa wydało ostrzeżenie operatorom infrastruktury krytycznej, aby byli w pogotowiu wobec zagrożeń cybernetycznych wspieranych przez Rosję.


Ze względu na napiętą sytuację na linii Ukraina-Rosja istnieją uzasadnione podejrzenia, że cyberprzestępcy są Rosjanami, chociaż działania polegające na niszczeniu witryn internetowych nie są typową metodą ataków stosowaną przez rosyjską grupę hakerską sponsorowaną przez państwo.

fot. toptop54 – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto