A A A

Atak na klientów mBanku

20 sierpnia 2007, 10:37
Atak na klientów mBanku

Klienci internetowego banku mBank padli ofiarą phishingu. Nieznani sprawcy próbowali wyłudzić od nich loginy i hasła do bankowych kont. Cała akcja była dobrze przygotowana. Atak rozpoczęto od rozesłania spamu z informacją o konieczności "wprowadzenia nowych zabezpieczeń tożsamości" w mechanizmach banku. Użytkownik był proszony o "jak najszybsze zalogowanie" na konto bankowe, bo dopóki tego nie zrobi, "wszystkie opcje w koncie będą zablokowane". E-mail zawierał link do fałszywej strony logowania. Wyglądała ona niemal identycznie jak prawdziwa strona mBanku. Po wpisaniu loginu i hasła w pola formularza na fałszywej stronie dane te trafiały w ręce złodziei.

mBank, w specjalnym oświadczeniu ostrzegł swoich klientów przed oszustami – jego treść można znaleźć tu. Fałszywa strona logowania do banku jest już nieaktywna.

 


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto