A A A

Atomowe uderzenie Intela - mobilne 2 GHz.

9 kwietnia 2009, 15:10
Korporacja z Santa Clara oficjalnie ogłosiła dwa nowe procesory Intel Atom z serii Z. Główny model z nowej serii - Intel Atom Z550 - jest taktowany aż 2-gigahercowym zegarem i umożliwia wykonywanie wielu wątków w jednym cyklu roboczym procesora (obsługa hyperthreadingu).
Atomowe uderzenie Intela - mobilne 2 GHz.

Oczywiście nie ma co porównywać 2 GHz procesora Atom z częstotliwością "desktopowych" odmian układów typu Core 2 Duo. Jednak należy pamiętać, że priorytetem wśród mobilnych układów jest przede wszystkim niskie zużycie energii.

Drugi z zaprezentowanych układów - Intel Atom Z515 - to pierwszy, przeznaczony do zastosowań mobilnych, chip Intela, w którym zastosowano technologię Burst Performance, czyli rozwiązanie dostosowujące prędkość pracy układu do aktualnie wykonywanych zadań. Priorytetem jest oszczędność energii. W momencie dużego zapotrzebowania na moc układ Z515 pracuje z częstotliwością do 1,2 GHz, ale podczas przestojów zegar wewnętrzny tego układu zwalnia, oszczędzając energię.

Oba zaprezentowane układy zostały zbudowane w oparciu na energooszczędnej architekturze Silverthorne - moc TDP obu układów wynosi poniżej 3 watów.

Źródło: Intel


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto