A A A

Atomowy desktop

14 października 2008, 11:35
Atomowy desktop

Firma Averatec zaprezentowała stacjonarny komputer, w którym centralną jednostką obliczeniową jest przeznaczony do mobilnych zastosowań procesor Atom Intela.

Fakt wykorzystania mobilnego układu i związanej z nim architektury nie pozostał bez wpływu na ostateczny kształt komputera. Choć PC Averateca jest komputerem stacjonarnym, to pod względem wzornictwa prezentuje się daleko bardziej elegancko niż stacjonarne komputery w obudowach miditower. Wszystkie komponenty komputera zaprezentowanego przez Averatec udało się upakować w podstawie 18,4-calowego monitora LCD wyświetlającego panoramiczny obraz o rozdzielczości 1680x945.

Centralna jednostka obliczeniowa tego nietypowego peceta to procesor Intel Atom N270 taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz. Dodatkowe wyposażenie to dysk twardy o pojemności 160 GB i 1 GB pamięci RAM. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows XP. Cena: równowartość 550 dolarów.

Źródło: Engadget


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto