A A A

Automatyczne zakupy w Żabce Nano

20 stycznia 2022, 13:00
Żabka ma już 25 sklepów pod szyldem Nano, bez kasjerów, ze wsparciem sztucznej inteligencji.
Automatyczne zakupy w Żabce Nano

Kasjer nie przywita cię

Pierwszy tego typu punkt powstał w czerwcu ubiegłego roku w Poznaniu. Od tego czasu możemy dokonać zakupów już w sześciu miastach: w Gdańsku, Krakowie, Piasecznie, Poznaniu, Sopocie i Warszawie. Żabka Nano jest największą siecią sklepów autonomicznych w Europie.

Pierwsze placówki były połączone z aplikacją mobilną, która umożliwiała zarówno wejście do środka, jak i płatność za zakupy. Obecnie rozwijany jest model store-in-the-store, polegający na możliwości wejścia do punktu, posiadając dowolną kartę płatniczą, a po dokonaniu zakupów zrealizowanie płatności automatycznie.

Stosowana we wszystkich sklepach innowacyjna platforma AiFi jest systemem opartym na kamerach i uczeniu maszynowym do rozpoznawania zdjętych z półek produktów i automatycznie finalizującym płatność po wyjściu ze sklepu.

Klient pozostanie anonimowy

Jak zapewnia sieć, system nie identyfikuje klientów i nie zapamiętuje obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo.

„ (...) jeszcze w pierwszym kwartale tego roku uruchomimy kolejnych kilkanaście punktów" – mówi Tomasz Suchański, prezes Grupy Żabka.

Do tej pory z nowoczesnej formuły zakupów w Żabce Nano skorzystało już kilkanaście tysięcy klientów, asortyment w zależności od lokalizacji obejmuje od 450 do 1500 produktów.

fot. Żabka Polska

 


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto