A A A

Automatyczny barman Pan Asahi

7 lipca 2008, 11:18
Automatyczny barman Pan Asahi

W jednym ze sklepów sieci Selfridges na Oxford Street w Londynie rozpoczął pracę automatyczny barman nazywany Pan Asahi. Potrafi on otwierać butelki z piwem i odróżnia ich pojemności, napełnia szklanki, cały czas się uśmiecha, umie też spokojnie odpowiadać na pytania klientów.
Prace przy skonstruowaniu tej 250-kilogramowej maszyny prowadziło ośmiu inżynierów. Robot wykorzystuje sprężone powietrze do kontroli i sterowania licznymi mechanizmami, które umożliwiają mu wykonywanie zadań. Przed objęciem stanowiska Asahi, jak na przyszłego pracownika przystało, przeszedł sześciomiesięczny trening. Automatyczny barman bardzo sprawnie wykonuje swoje zadania, co możemy zobaczyć już w internecie na tej stronie.

Szefowie sklepu są zadowoleni z nowego pracownika i mówią, że dzięki niemu czas oczekiwania na obsłużenie skrócił się o ok. 13 minut (z 15 do poniżej 2). W najbliższym czasie Pan Asahi wyruszy z Londynu w podróż po całym kraju. Będzie go można zobaczyć w Manchesterze, Nottingham, Edynburgu i Glasgow.

Źródło: ITnews


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto