A A A

Automatyczny barman Pan Asahi

7 lipca 2008, 11:18
Automatyczny barman Pan Asahi

W jednym ze sklepów sieci Selfridges na Oxford Street w Londynie rozpoczął pracę automatyczny barman nazywany Pan Asahi. Potrafi on otwierać butelki z piwem i odróżnia ich pojemności, napełnia szklanki, cały czas się uśmiecha, umie też spokojnie odpowiadać na pytania klientów.
Prace przy skonstruowaniu tej 250-kilogramowej maszyny prowadziło ośmiu inżynierów. Robot wykorzystuje sprężone powietrze do kontroli i sterowania licznymi mechanizmami, które umożliwiają mu wykonywanie zadań. Przed objęciem stanowiska Asahi, jak na przyszłego pracownika przystało, przeszedł sześciomiesięczny trening. Automatyczny barman bardzo sprawnie wykonuje swoje zadania, co możemy zobaczyć już w internecie na tej stronie.

Szefowie sklepu są zadowoleni z nowego pracownika i mówią, że dzięki niemu czas oczekiwania na obsłużenie skrócił się o ok. 13 minut (z 15 do poniżej 2). W najbliższym czasie Pan Asahi wyruszy z Londynu w podróż po całym kraju. Będzie go można zobaczyć w Manchesterze, Nottingham, Edynburgu i Glasgow.

Źródło: ITnews


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto