A A A

Axel Springer i Facebook podpisały umowę o współpracy

18 maja 2021, 10:10
Materiały koncernu medialnego będą pojawiać się w sieci społecznościowej.
Axel Springer i Facebook podpisały umowę o współpracy

Legalne rozpowszechnianie

Firmy Axel Springer i Facebook uzgodniły zasady współpracy w dziedzinie dystrybucji treści.

 

Najpierw Niemcy i USA

Materiały opracowane przez koncern Axel Springer będą pojawiać się w różnych usługach Facebooka (w tym w Facebook News). Należące do potentata medialnego firmy i marki zamierzają częściej rozpowszechniać własne treści wideo w sieci społecznościowej. Umowa nie przewiduje przyszłych dodatkowych praw autorskich dla wydawców prasowych.

Początkowo treści z magazynów „Welt", „Business Insider" i „Computer Bild" będą rozpowszechniane w serwisie Facebook News w Niemczech (w dniu publikacji na własnych stronach internetowych wydawców). Później dołączy do nich „Auto Bild". W Stanach Zjednoczonych będą udostępniane materiały „Insidera". W przyszłości lokalne wydania magazynu „Insider" mogą pojawiać się także w innych krajowych edycjach serwisu Facebook News.

Umowa przewiduje ponadto rozpowszechniane za pośrednictwem Facebooka części odpłatnych treści z magazynów „Bild" oraz „Welt".

fot. Axel Springer


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto