A A A

BRIO 4K STREAM EDITION - kamerka dla streamerów

24 sierpnia 2017, 10:05
Logitech zaprezentowała BRIO 4K STREAM EDITION. Jest to nowa kamera internetowa z technologią Ultra HD 4K, pozwalającą na tworzenie transmisji na żywo z gier lub innych wydarzeń.
BRIO 4K STREAM EDITION - kamerka dla streamerów

„Streamowanie urosło do rangi społecznego fenomenu - gracze na całym świecie spędzają około 2 razy więcej czasu na oglądaniu transmisji z gier, niż na samym graniu. Portale takie jak Twitch, Youtube oraz Mixer zyskują na popularności. Tego typu aktywność staje się telewizją nowego pokolenia." - powiedziała Joanna Borucka, Channel Marketing Manager Eastern Europe C&P & VC, Logitech. „Wprowadzając kamerę internetową BRIO 4K STREAM EDITION, zoptymalizowaliśmy poprzednią wersję kamery BRIO pod kątem prowadzenia transmisji na żywo. W efekcie otrzymaliśmy urządzenie, które idealnie wpasowuje się w potrzeby streamerów, troszczących się o jakość dźwięku i obrazu przekazywanego swoim widzom" - dodała Joanna Borucka.

Połączenie technologii Ultra HD 4K i wysokiego zakresu jasności (HDR) tworzy czterokrotnie większą rozdzielczość obrazu w porównaniu do rozwiązania full HD. Dodatkowo urządzenie automatycznie dostosowuje się do zmian jasności otoczenia. Gwarantuje to optymalny poziom oświetlenia osoby nagrywającej, nawet podczas nagłego przechodzenia z jasnej ulicy do ciemnego wnętrza. Rozwiązanie Ultra HD 4K daje możliwość nagrywania nawet najmniejszych zmian mimiki, przy zachowaniu żywych i wiernie odwzorowanych kolorów.

Kamera internetowa Logitech BRIO 4K STREAM EDITION umożliwia tworzenie krystalicznie czystego obrazu z ultraszybką prędkością nagrywania 60 klatek na sekundę. Szybkość zachowano w rozdzielczości 1080p podczas korzystania z trybu priorytetu szybkości klatek. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może uniknąć wszelkich opóźnień i przeskoków wizji. Szczególnie w tak istotnych momentach jak powtórki, czy ujęcia w zwolnionym tempie, gdzie płynność obrazu jest niezmiernie ważna. Kamera jest również wyposażona w oprogramowanie ChromaCam przygotowane przez firmę Personify. Jest to aplikacja automatycznie neutralizująca tło. Pozwala ona również na zminimalizowanie szumów oraz wizualnego nieładu dla osiągnięcia jeszcze bardziej profesjonalnej jakości obrazu. Najwyższą wydajność kadru zapewnia także możliwość wybrania pola rejestracji obrazu spośród dostępnych ustawień. Na przykład, wybór nagrywania w 65 lub 78 stopniach będzie optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą być głównymi punktami transmisji. Natomiast 90-stopniowe pole nagrywania ułatwi pokazanie także szerszego tła.


Do każdej kamery dołączono darmową, roczną licencję premium do oprogramowania XSplit, zawierającą aplikacje XSplitTM Broadcaster oraz XSplit Gamecaster, które we współpracy z kamerą internetową Logitech BRIO 4K STREAM EDITION, pomagają uzyskać obraz w jakości Ultra HD 4K i wysokiej ilości klatek na sekundę. Dodatkowo kamera jest wspierana przez program Open Broadcaster Software, dzięki czemu można  rozpocząć transmisję tuż po wyjęciu BRIO 4K z pudełka.

Dostępność i cena

Kamera Logitech BRIO 4K STREAM EDITION jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 1049 zł. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronach wybranych partnerów handlowych.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Logitech
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto