A A A

Baidu znajdzie ludzi bez masek

18 lutego 2020, 08:30
Chiński potentat wyszukiwarkowy dostarcza technologię pozwalającą rozpoznać ludzi, którzy łamią nakaz zakładania masek ochronnych.
Baidu znajdzie ludzi bez masek

Obawy przed koronawirusem sprawiły, że rządy na całym świecie zalecają używanie masek ochronnych na twarz. W pewnych regionach Chin jest to obowiązkowe podczas przebywania w miejscach publicznych (takich jak restauracje, centra handlowe, metro albo inne powszechne środki komunikacji).

Baidu, operator najpopularniejszej chińskiej wyszukiwarki, dostarcza technologię, która pozwala rozpoznać osoby łamiące zakaz noszenia masek ochronnych. Firma twierdzi, że opracowany przez nią system rozpoznawania twarzy został przeszkolony na 100 tys. zdjęć i działa z dokładnością sięgająca 96,5%.

Firma od kilku lat promuję własną, bazującą na sztucznej inteligencji technologię rozpoznawania twarzy; utrzymuje przy tym, że w pewnych przypadkach jej dokładność wynosi 99,77%, czyli pozwala rozróżniać ludzi jeszcze lepiej niż oko. Po raz pierwszy system taki wdrożono w 2016 r. w popularnym ośrodku turystycznym w Wuzhen („chińskiej Wenecji"), gdzie zastąpił on tradycyjne bilety sprzedawane osobom chcącym odwiedzić lokalne atrakcje.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Skype odżyje
28 września 2021
Microsoft wprowadza zmiany w nieco zapomnianym komunikatorze.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto