A A A

Bankierzy szukają włamywaczy

25 września 2020, 11:35
Narodowy Bank Australii uruchomił program nagradzania za informacje o wykrytych błędach zabezpieczeń.
Bankierzy szukają włamywaczy

Załatać dziury

Narodowy Bank Australii (National Australia Bank, NAB) zapłaci specjalistom ds. bezpieczeństwa za informacje o wcześniej nieujawnionych lukach we własnym systemie informatycznym.

 

Bo adresy nam wyciekły

Przedstawiciele NAB przyznali w lipcu ubiegłego roku, że część informacji na temat około 13 tysięcy klientów zostało przesłanych bez upoważnienia na serwery dwóch firm zajmujących się sprzedażą danych osobowych. Omyłkowo przekazano personalia, daty urodzenia, dane kontaktowe, a w niektórych przypadkach identyfikatory nadawane przez władze państwowe (takie jak numery prawa jazdy).

Program wykrywania luk jest prowadzony wspólnie z firmą Bugcrowd, która jest operatorem platformy społecznościowej gromadzącej specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Osoby biorące udział w przedsięwzięciu muszą mieć status „Elite Trust Score" w systemie Bugcrowd.

fot. Pete Linforth – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
PayPal wchodzi w kryptowaluty
23 października 2020
Użytkownicy popularnego systemu płatności elektronicznych będą mogli handlować bitcoinami.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto