A A A

Bankowość internetowa zyskuje

30 września 2020, 07:20
W II kwartale br. liczba aktywnych indywidualnych klientów bankowości internetowej przekroczyła 19 mln.
Bankowość internetowa zyskuje

Związek Banków Polskich opublikował raport NetB@nk

Z dokumentu wynika, że w II kwartale br. liczba aktywnych indywidualnych klientów bankowości internetowej przekroczyła 19 mln.. Zwiększyła się także liczba rachunków klientów indywidualnych mających umowy umożliwiające dostęp do e-bankowości. Na koniec II kwartału było ich 37,59 mln, co oznacza wzrost o 0,67 % w stosunku do poprzedniego kwartału.

Również coraz więcej klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z bankowości internetowej. Ich liczba przekroczyła 3 mln.

 

Klienci przekonują się do bankowości mobilnej

Coraz więcej osób korzysta także zdalnie z usług bankowych. Liczba aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych znacznie wzrosła w II kwartale 2020 r. i wyniosła 12,93 mln. Ponad połowa z tych użytkowników określana jest jako „mobile only". Oznacza to, że przynajmniej raz w miesiącu logują się one do aplikacji mobilnej. Nie korzystają natomiast z tradycyjnej bankowości elektronicznej.

Podsumowania ostatnich kwartałów wskazują, że cyfryzacja usług z sektora bankowego przynosi oczekiwane rezultaty. Ma na to wpływ również pandemia, w wyniku której wielu użytkowników po raz pierwszy doceniło zalety bankowości internetowej.

fot. Athree23 - Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Studencki Festiwal Informatyczny
14 kwietnia 2021
Gamedev, webdev, security... Nie możesz zdecydować się, co brzmi najciekawiej? W czasie 16. Studenckiego Festiwalu Informatycznego będziesz...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto