A A A

BenQ BL2420Z – 24” monitor Full HD z matrycą VA

26 marca 2016, 10:00
BenQ BL2420Z to monitor zaprojektowany do zastosowań biurowych. Wyposażono go w wiele rozwiązań i funkcji minimalizujących zmęczenie wzroku i zapewniających ogólny komfort w czasie wielogodzinnej pracy, a także dwa specjalne tryby dla użytkowników CAD/CAM i twórców wideo - Animation mode.
BenQ BL2420Z – 24” monitor Full HD z matrycą VA

Monitor ma 24 calowy ekran z matową matrycą typu IPS o rozdzielczości 1920x1080, kątach widzenia 178°/178°, jasności 250 cd/m2 i wysokim podstawowym kontraście 3000:1 i dynamicznym 20 mln : 1 oraz czasie reakcji 7 ms GTG zapewniający uzyskanie najwyższej jakości precyzyjnych obrazów statycznych oraz filmów i animacji.

Dbałość o wzrok i komfort pracy

Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej widma (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinnego przygotowywanie czy weryfikowania tekstów. Niemigające podświetlanie LED - BenQ Flicker-free także zmniejsza zmęczenie wzroku i podnosi wydajność pracy. Wspomniane funkcje są składnikami pakietu BenQ eye-care.

System HAS (Heigh Adjustment System)

HAS to po prostu zakres regulacji położenia ekranu - pochylanie w zakresie 5° do przodu i 20° do tyłu, obrót o 45° w prawo i 45° w lewo, podwyższanie i obniżanie łącznie o150 mm oraz obrót do pionu (pivot). Znakomicie zwiększa to możliwości dostosowania położenia monitora do konkretnych zadań i przyzwyczajeń użytkownika. Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL2420Z buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska pracy.

Eco sensor

Monitor BenQ BL2420Z ma wbudowany Eco sensor - czujnik ruchu wykrywający czy przed monitorem ktoś siedzi i pracuje - jeśli nie, wygasza ekran i przełącza monitor w tryb czuwania. Pobór mocy spada wówczas poniżej 0,5W co obniża koszty eksploatacyjne (zużycie energii elektrycznej), a co za tym idzie zmniejsza niekorzystny wpływ na środowisko.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
h0uek
31 marca 2016, 07:00
W tytule jest matryca VA, w opisie IPS. Cóż za konsekwentność!
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto