A A A

BenQ EW2770QZ – pierwszy monitor z funkcją Brightness Intellgence Plus

26 maja 2017, 11:50
BenQ wprowadził na polski rynek 27-calowy monitor z serii EW przeznaczonej do pracy i wideo rozrywki - model QHD BenQ EW2770ZQZ. Monitor wyposażono w matrycę IPS o wysokim kontraście (3000:1) i rozdzielczości QHD (2560x1440) i jasności 350 nitów.
BenQ EW2770QZ – pierwszy monitor z funkcją Brightness Intellgence Plus

BenQ EW3270ZL to pierwszy monitor z nowymi rozwiązaniem BenQ Brightness Inteligence Plus (B.I.+) oraz znanymi już Smart Focus, Flicker-free i Low Blue Light. Nowością jest również bardzo cienka ramka wokół ekranu.

Zastosowane po raz pierwszy rozwiązanie Brightness Intelligence Technology Plus (B.I. +Tech) to inteligentne, automatyczne dostosowywanie jasności i temperatury barwowej wyświetlanego obrazu do jasności i temperatury barwowe otaczającego oświetlenia. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści.

Adjust by duration to nowa funkcja automatycznie zmieniająca (zmniejszająca) temperaturę barwową obrazu w miarę upływu czasu jaki spędzamy przed monitorem. Im dłużej pracujemy tym cieplejszy staje się obraz monitora.
Wierność barw i Smart Focus

Monitor zapewnia 8-bitową obsługę kolorów, 100 proc. zgodność kolorów z paletą sRGB i Rec. 709 co m.in. gwarantuje, że oglądane filmy widzimy w takich barwach jak stworzył je operator i reżyser.

Funkcja Smart Focus pozwala zdefiniować (wskazać) fragment obrazu na którym koncentrujemy uwagę, pozostała część ekranu zostanie przyciemniona.

W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) i oraz ulepszoną technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light Plus). Nowe rozwiązanie polega na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran najbardziej szkodliwej dla oczu niebiesko-fioletowej (420-455nm) składowej widma przy jednoczesnym pozostawieniu nieszkodliwej składowej niebiesko-turkusowej (455-480nm). Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: monitor, BenQ
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto