A A A

BenQ EW2770QZ – pierwszy monitor z funkcją Brightness Intellgence Plus

26 maja 2017, 11:50
BenQ wprowadził na polski rynek 27-calowy monitor z serii EW przeznaczonej do pracy i wideo rozrywki - model QHD BenQ EW2770ZQZ. Monitor wyposażono w matrycę IPS o wysokim kontraście (3000:1) i rozdzielczości QHD (2560x1440) i jasności 350 nitów.
BenQ EW2770QZ – pierwszy monitor z funkcją Brightness Intellgence Plus

BenQ EW3270ZL to pierwszy monitor z nowymi rozwiązaniem BenQ Brightness Inteligence Plus (B.I.+) oraz znanymi już Smart Focus, Flicker-free i Low Blue Light. Nowością jest również bardzo cienka ramka wokół ekranu.

Zastosowane po raz pierwszy rozwiązanie Brightness Intelligence Technology Plus (B.I. +Tech) to inteligentne, automatyczne dostosowywanie jasności i temperatury barwowej wyświetlanego obrazu do jasności i temperatury barwowe otaczającego oświetlenia. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści.

Adjust by duration to nowa funkcja automatycznie zmieniająca (zmniejszająca) temperaturę barwową obrazu w miarę upływu czasu jaki spędzamy przed monitorem. Im dłużej pracujemy tym cieplejszy staje się obraz monitora.
Wierność barw i Smart Focus

Monitor zapewnia 8-bitową obsługę kolorów, 100 proc. zgodność kolorów z paletą sRGB i Rec. 709 co m.in. gwarantuje, że oglądane filmy widzimy w takich barwach jak stworzył je operator i reżyser.

Funkcja Smart Focus pozwala zdefiniować (wskazać) fragment obrazu na którym koncentrujemy uwagę, pozostała część ekranu zostanie przyciemniona.

W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) i oraz ulepszoną technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light Plus). Nowe rozwiązanie polega na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran najbardziej szkodliwej dla oczu niebiesko-fioletowej (420-455nm) składowej widma przy jednoczesnym pozostawieniu nieszkodliwej składowej niebiesko-turkusowej (455-480nm). Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: monitor, BenQ
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto