A A A

BenQ GW2760HS - monitor bez migotania

28 października 2013, 11:15
BenQ GW2760HS  - monitor bez migotania

BenQ wprowadza na polski rynek pierwszy monitor z serii Eye-Care – monitorów przyjaznych dla wzroku, z rozwiązaniami Flicker-free i Senseye Reading Mode.

BenQ GW2760HS wyposażono w matową matrycę VA o kontach widzenia 178°/178°, czasie reakcji 4 ms GTG, jasności 300 cd/m2 i kontraście 3000:1 oraz dynamicznym 20 mln : 1 (DCR).  Tryb Sensey Reading Mode w połączeniu z nowym rozwiązaniem niemigającego podświetlania LED – Flicker-free w sposób znaczący zwiększa komfort i wydajność pracy oraz przyjemność rozrywki.

Migotanie (ang. flicker, flashing effect) to termin określający postrzeganie przez człowieka szybkich i zwykle znacznych zmian jasności emitującego światło obiektu jakim jest np. ekran monitora. Długotrwałe obserwowanie migoczącego ekranu - nawet jeśli go praktycznie nie zauważamy (migotania) – powoduje zmęczenie wzroku i może powodować bóle głowy oraz utrudniać koncentrację czyli powodować ogólne zmęczenie.

Monitory z tradycyjnym podświetlaniem diodami LED niezauważalnie dla oka migocą – tym bardziej im bardziej zmniejsza się jasność podświetlenia. Migotanie wynika z prostego faktu, że zmniejszenie jasności ekranu podświetlanego diodami LED uzyskujemy nie poprzez zmniejszenia jasności świecenia poszczególnych diod tylko poprzez ich naprzemienne włączanie i wyłączanie z częstotliwością ok. 200 Hz przy minimalnym zmniejszeniu jasności ekranu.

Najłatwiej przekonać się na czym polega migotanie należy na ekran monitora LED spojrzeć przez wirujące śmigło wentylatora lub na ekran smartfona w trybie nagrywania wideo. Jeśli widoczne są cienie wirującego śmigła lub przemieszczające się czarne pasy na ekranie smartfona to jest to efektem migotania obrazu.  Nowe rozwiązanie podświetlania LED - BenQ Flicker-free - zastosowane przez inżynierów BenQ pozwoliło na całkowitą eliminację migotania ekranu, co znakomicie zmniejsza zmęczenie wzroku i zwiększa komfort pracy.

Tryb ten - dostępny z ekranowego menu (ang. OSD – On Screen Display) – ułatwia czytanie dokumentów na ekranie. Po jego wybraniu automatycznie zmniejszana jest jasność ekranu i temperatura barwowa – na cieplejszą. Optymalizowana jest również ostrość i kontrast obrazu tak by długotrwałe czytanie było jak najmniej uciążliwe dla wzroku.





Użytkownik może dowolnie zdefiniować 4 klawisze ekranowe, przypisując im dowolne funkcje z menu OSD, tak by np. włączać i wyłączać tryb Reading Mode jednym naciśnięciem klawisza, bez przywoływania menu. Ta drobna funkcja znakomicie ułatwia codzienną pracę.

Monitor jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1080 zł. Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto