A A A

BenQ PL490 – 49” ekran do budowy ścian wizyjnych

17 września 2016, 14:00
BenQ wprowadził na polski rynek PL490 – 49 calowy (124 cm) panel LED do budowy ścian wizyjnych o najmniejszym odstępie między poszczególnymi panelami – zaledwie 3,5 mm.
BenQ PL490 – 49” ekran do budowy ścian wizyjnych

Łańcuchowy system gniazd DP

Przy tworzeniu ścian wizyjnych składających się z wielu ekranów kłopotliwa jest konieczność stosowania dzielnika sygnału wizyjnego (splitter) jaki jest wyświetlany na poszczególnych ekranach tworzących ścianę. BenQ rozwiązał tę niedogodność tworząc łańcuchowy system gniazd DP (Display Port) umożliwiający budowę ściany wizyjnej składającej się z max 25 ekranów - połączonych bezpośrednio tymi gniazdami - i automatyczne uzyskanie obrazu na całej ścianie. Wykorzystując dodatkowy splitter sygnału można budować ściany składające się z max 255 paneli.

Kalibracja i unifikacja kolorów

PL490 wyposażony jest w oprogramowanie do kalibracji kolorów, które umożliwia ujednolicenie kolorów na całej ścianie wizyjnej.

Multiple Display Administrator (MDA)

MDA to narzędzie do zdalnego - przez LAN czy RS232 - zarządzania panelami m.in. ustalania parametrów. wyświetlanymi na ekranach. Umożliwia również tworzenie harmonogramów włączania i wyłączania ekranów oraz mailowego powiadamiania administratora o zaistniałych wydarzeniach.

Wiele gniazd połączeniowych i głośniki

PL490 ma wiele gniazd połączeniowych m.in. Audio line-in/out, composite video in/out (RCA), composite video in/out (BNC), composite video in/out (YPbPr, RCA), D-sub in/out, HDMI in/out, DVI-D in/out, Display Port in/out, USB (typ A), RS232 in/out, RJ45 in/out, external speaker in/out (L/R).

Gniazdo OPS i USB

Panel nie musi być podłączony do komputera - wyświetlane materiały mogą być odtwarzane bezpośrednio z nośnika pamięci podłączonego do gniazda USB lub modułu OPS podłączonego do gniazda standardu OPS (Open Plugable Specification).

BenQ PL490 jest już dostępny na polskim rynku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto