A A A

BenQ W6000 - projektor dla kina domowego full HD

28 października 2009, 12:05
BenQ W6000 - projektor dla kina domowego full HD

Firma BenQ wprowadziła na polski rynek najnowszy model projektora dla kina domowego – BenQ W6000 wykorzystujący technologię DLP. Projektor jest zgodny ze standardem Full HD – 1080p i pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i został wyposażony w technologie Brilliant Color, UNISHAPE.

Urządzenie oferuje jasność 2500 ANSI lumenów oraz kontrast 50000:1. Projektor współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray. Przeznaczeniem projektora są duże sale, jak również prezentacje przeprowadzane przy świetle dziennym wiele.

Rozdzielczość Full HD
Projektor W6000 oferuje standard wyświetlania obrazu HD w pełnej rozdzielczości - 1080p. Możliwe są rozdzielczości: 480p, 576p, 720p, 1080i oraz 1080p. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się z jakości HD przy korzystaniu z najnowszych urządzeń multimedialnych tj. odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier PS3, XBOX, najnowsze notebooki i komputery stacjonarne z kartami graficzny HD oraz wiele innych. Dla porównania, rozdzielczość 1080p wyświetla pięciokrotnie więcej szczegółów w stosunku do tradycyjnych projektorów - 480p.

Hollywood Quality Video (HQV) Image Quality
Zastosowanie technologii HQV w projektorze BenQ W6000 pozwala otrzymać najwyższej jakości obrazu, nawet wówczas kiedy źródłem jest urządzenie o gorszych parametrach. Źródła sygnału o niskiej rozdzielczości takie jak np. 480i, bez względu na to czy są analogowe, czy cyfrowe, są automatycznie konwertowane do jakości odpowiadającej standardowi HD.

Ekstremalnie Wysoki współczynnik kontrastu
Uzyskano bardzo wysokie parametry urządzenia w zakresie kontrastu 50.000:1 oraz jasności - 2500 ANSI lumenów. W rezultacie projektor wyświetla obraz w naturalnej palecie barw, z zachowaniem doskonałej czerni i głębi kolorów, a także generuje wyraźny i kontrastowy obraz nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach.

Żywe kolory
Projektor W6000 obsługuje 10 bitową głębię koloru (10 bitowy zapis informacji o kolorze) – umożliwia ona wyświetlanie ponad 1 mld kolorów a nie "zaledwie" 16,7 mln, jak w przypadku 8 bitowej głębi koloru, wykorzystywanej w innych projektorach.
Projektor wyposażony jest w tzw. sześciosegmentowe koło kolorów, które pozwala na zachowanie optymalnego balansu między jasnością a wyświetlonymi kolorami. Technologia BrilliantColor wprowadza o 50 proc. jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw.
Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Dzięki użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Technologia VIDI
BenQ W6000 korzysta z technologii VIDI dla wzmocnienia jasności obrazu. W porównaniu z systemami tradycyjnymi VIDI o 15 prc. zwiększa jasność dla barw czerwonej i niebieskiej.

Optymalne parametry
Model BenQ W6000, obraz wyświetlany jest obiektywem o ogniskowej: f=24.1-36.1. Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA(640 x 480) to WUXGA(1900 x 1200). Jest  w pełni zgodny ze standardem HDTV do 1080p oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Dodatkowo model posiada wbudowane dwa porty HDMI v 1.3. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 70 cm do 750 cm w palecie 1 miliarda  kolorów. Lampa o mocy 280Watt zapewnia mu pracę 3000/4000 godzin (tryb Normal/Econo). System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. BenQ W6000 jest również cichy co jest niezbędną cechą w przypadku zastosowań w salach kinowych – generuje szumy własne na poziomie: 32dB (tryb normalny) i 29db (tryb ekonomiczny). Szereg portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty wejściowe: PC: analog RGB: D-sub 15 pin x 1, A/V: HDMI v1.3 x 2, Component Video: RCA x 3, S-Video: Mini Din 4 pin x 1, Composite Video: RCA x 1. Porty wyjściowe: Stereo Mini Jack x 1, Głośnik: 3W x 1. Kontrola zdalna poprzez porty: USB, szeregowy – RS232. Wymiary: 428 x 156 x 345 mm, waga: 6,7kg.

Sugerowana cena detaliczna 10 159 zł z VAT, gwarancja 3 lata.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto