A A A

BenQ W750 - nowy model projektora HD 3D

2 września 2013, 08:03
BenQ W750 - nowy model projektora HD 3D

Firma BenQ zaprezentowała nowy model, popularnego projektora kina domowego o rozdzielczości HD (1280x720).

Wygodę instalacji i użytkowania w różnych warunkach zwiększa zoom optyczny 1,2:1. uzyskanie doskonałej jakości obrazu z dużą ilością szczegółów w światłach i cieniach (najjaśniejsze i najciemniejsze partie obrazu) zapewnia wysoki współczynnik kontrastu 13000:1 i jasność 2500 ANSI lumenów. W750 obsługuje wiele formatów sygnału 3D - w tym HDMI, Blu-ray, 3D broadcasting, gry wideo i NVIDIA 3DTV. BenQ zaprojektował też nowe okulary (wyposażenie dodatkowe) zapewniające komfort i niespotykanej jakości obraz. Specjalnie zaprojektowany, całkowicie zamknięty tor optyczny projektora pozwolił na eliminację wymiennego filtra powietrza - ułatwia to użytkowanie projektora i zmniejsza koszty obsługi (wymiana filtra).

W projektorze zastosowano BenQ SmartEco (rozwiązanie oparte na ImageCare Philipsa, wprowadzone w projektorach DLP po raz pierwszy przez firmę BenQ) zapewnia bezkompromisową jasność i wyśmienitą jakość obrazu przy jednoczesnej optymalizacji mocy lampy, co ma bezpośredni wpływ na jej żywotność oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Rozwiązanie polega na analizie wyświetlanego obrazu i bieżącej optymalizacji mocy lampy tak by uzyskać jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym poborze prądu. Pozwala to nie tylko oszczędzać energię ale i wydłuża żywotność lampy.

Dodatkowe oszczędności energii pozwalają uzyskać tryby Eco Blank Mode (szybkie wygaszanie ekranu by skupić uwagę audytorium na prowadzącym), SmartEco Mode (optymalizacja mocy lampy zależnie od wyświetlanej treści - jasności obrazu), No Source Detected Mode (projektor automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode jeśli przez trzy minuty nie wykrywa sygnału), Stanby Mode (zużycie energii poniżej 0,5 W).

Projektor W750 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2390 zł. Gwarancja door-to-door 36 miesięcy na projektor, na lampę 12 miesięcy lub 2000 godzin.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...


TikTok zakazany w USA
7 sierpnia 2020
Donald Trump podpisał rozporządzenie zabraniające właścicielowi TikToka prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto