A A A

Bez TikToka w US Navy

23 grudnia 2019, 09:40
Z intranetu korpusu piechoty morskiej nie mogą korzystać użytkownicy aplikacji TikTok.
Bez TikToka w US Navy

Dowództwo marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych uznało aplikację TikTok za zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa i zakazało używania jej na służbowych smartfonach oraz innych urządzeniach korzystających z wewnętrznej sieci komputerowej US Navy.

O zakazie poinformowano na przeznaczonym dla amerykańskich żołnierzy profilu Facebooka. Jak donosi agencja Reutera, urządzenia z zainstalowaną aplikacją TikTok będą mieć zablokowany dostęp do intranetu marynarki wojennej.

Ograniczenie jest zgodne z wydaną w listopadzie br. instrukcją, która zaleca amerykańskim żołnierzom unikać aplikacji TikTok; rzecznik marynarki wojennej potwierdził wprowadzenie nowego zakazu, dodając, że US Navy zwykle nie zabrania instalowania aplikacji społecznościowych ani osobom pełniącym służbę wojskową, ani zatrudnionym cywilom.

Intranet Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (US Marine Corps) jest największą na świecie wewnętrzną siecią komputerową. Obejmuje ona Stany Zjednoczone, Japonię oraz Hawaje, łączy ponad 250 tysięcy komputerów umieszczonych w 620 ośrodkach i obsługuje ponad 2 petabajty danych. Z sieci marynarki korzysta ponad 700 tysięcy żołnierzy piechoty morskiej, cywilnych pracowników armii i żeglarzy.

fot. USMC


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto