A A A

Bez cenzury ani rusz

27 kwietnia 2020, 07:55
Chiński rząd nakazał firmie ByteDance usunięcie aplikacji wspomagającej pracę grupową.
Bez cenzury ani rusz

Jedni zarzucają TikTokowi blokowanie treści, inni brak stosowania cenzury.

Firma ByteDance została zmuszona przez Chińską Administrację Cyberprzestrzeni (CAC, Cyberspace Administration of China) do usunięcia ze wszystkich krajowych platform rozpowszechniania aplikacji własnego narzędzia Feishu wspomagającego pracę grupową.

Urzędnicy stwierdzili przed miesiącem, że Feishu pozwala przeglądać treści publikowane m.in. w serwisach Facebook i Twitter, których działalność jest w ChRL zakazana. ByteDance usunęła tę funkcję natychmiast po tym, gdy CAC wyraziła zastrzeżenia z nią związane, ale urzędnicy i tak nakazali wycofanie aplikacji.

Oprogramowanie Feishu jest odpowiednikiem Slacka połączonego z komunikatorem Skype i Dokumentami Google'a: obsługuje funkcje takie jak czaty grupowe i zarządzanie dokumentami online, wideokonferencje i płatności. Aplikacja zaczęła szybko zyskiwać w Chinach popularność ze względu na epidemię koronawirusa i przymusową izolację mieszkańców kraju. Feishu konkurowało w Chinach z podobnymi narzędziami holdingów Alibaba i Tencent.

Stale dostępny jest z kolei Lark, będący odpowiednikiem Feishu przeznaczonym na rynki zewnętrzne (a wykorzystywanym w Japonii i Singapurze).

fot. ByteDance


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto