A A A

Bez iClotha ani rusz

12 grudnia 2019, 08:30
Produkowany przez Apple'a monitor Pro Display XDR należy czyścić wyłącznie firmową ściereczką.
Bez iClotha ani rusz

Do sklepów trafił właśnie najnowszy monitor firmy Apple – Pro Display XDR. Nie jest to urządzenie tanie: jego wersja podstawowa kosztuje 4999 dolarów. Poza tym koncern z Cupertino oferuje do monitora osobny stojak (za 999 dolarów) oraz proponuje nabycie modelu z opcjonalną, matową powłoką (za kolejne 999 dolarów).

Okazuje się, że monitor z matową, nanostrukturalną powłoką nie może być czyszczony za pomocą zwykłej szmatki z mikrofibry albo bawełny. Z informacji zamieszczonej na stronie pomocy technicznej Apple'a wynika, że szkło nanostrukturalne można czyścić tylko na sucho, używając wyłącznie firmowej ściereczki dostarczanej wraz z monitorem. W przypadku jej zgubienia lub zniszczenia należy zamówić nową szmatkę. Mniej kłopotliwy w utrzymaniu jest wyświetlacz ze standardowym szkłem – w jego przypadku wolno używać ściereczki z mikrofibry.

Sama iŚciereczka również wymaga specjalnego traktowania: firma Apple zaleca, aby myć ją przy użyciu płynu do mycia naczyń, starannie wypłukać i pozwolić wyschnąć przez co najmniej 24 godziny.

fot. Apple


Adam Wiśniewski
Tagi: Apple, monitor
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto