A A A

Bez konta Microsoftu nie zagrasz w Minecrafta

23 października 2020, 13:40
Koncern zmienia zasady korzystania z kultowej gry.
Bez konta Microsoftu nie zagrasz w Minecrafta

Zmiany od przyszłego roku

Właściciel Minecrafta, firma Microsoft, ogłosiła, że od 2021 r. korzystanie z gry będzie wymagało założenia microsoftowego konta. Oznacza to zmianę dla użytkowników oryginalnej wersji Minecraft: Java Edition.

 

Bezpieczni gracze

Od oficjalnej premiery popularnej gry w 2011 r. (wcześniej przez dwa lata była ona w fazie testów) dostępne były dwie wersje. Użytkownicy pierwszej – Minecraft: Java Edition – korzystali z kont Mojang, natomiast gracze używający wersji Minecraft: Bedrock Edition mają konto Microsoftu (firma ta kupiła Minecrafta w 2014 r.).

Po zmianie, którą koncern planuje wprowadzić od przyszłego roku, pierwsi użytkownicy będą musieli założyć konta Microsoftu, aby nadal mieć dostęp do gry.

Firma informuje, że wszystkie konta będą wymagały uwierzytelniania dwuetapowego (2FA) dla zwiększenia bezpieczeństwa (np. ochrony wirtualnych obiektów przed kradzieżą). Właściciele nowych kont zyskają też dodatkowe funkcje dostępne dla użytkowników Bedrock Edition: kontrolę rodzicielską czy możliwość blokowania czatów i zaproszeń.

 

Bezpieczna tożsamość

Jak zapewnia firma Mojang, gracze migrujący z jej kont nie stracą żadnych dotychczasowych informacji. Zmiana nie wpłynie na nazwę użytkownika w grze, choć Microsoft narzuci swoje standardy logowania i w razie wątpliwości może wymusić zarejestrowanie się za pomocą nowego konta.

Gracze mają w najbliższych miesiącach dostawać powiadomienia e-mailowe i instrukcje dotyczące migracji. Microsoft publikuje też na swojej stronie internetowej informacje pomagające w przeniesieniu konta

fot. Minecraft


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto