A A A

Bezlusterkowiec do astrofotografii? Tak! Oto Canon EOS Ra

7 listopada 2019, 14:00
Aparat można podłączyć bezpośrednio do teleskopu.
Bezlusterkowiec do astrofotografii? Tak! Oto Canon EOS Ra

To pierwszy pełnoklatkowy sprzęt Canona, który zaprojektowano specjalnie z myślą o astrofotografii. Oparty na konstrukcji modelu EOS R aparat ma niemal identyczną specyfikację jak jego poprzednik, jednak rozszerzono go o filtr, dzięki któremu osiąga czterokrotnie lepszą niż EOS R przepuszczalność w zakresie promieniowania H-alfa.

Mowa o filtrze odcinającym promieniowanie podczerwone. Dzięki niemu dostępny już w przedsprzedaży EOS Ra nadaje się do wykonywania satysfakcjonującej jakości zdjęć nocnego nieba. Filtr IR pozwala bowiem na uwiecznienie czerwonego koloru mgławic emisyjnych – a tego nie potrafi żaden tradycyjny aparat.

Ponadto sprzętem aparat można sterować za pomocą smartfona, a 5-osiowa stabilizacja matrycy dodatkowo wpłynie na ostrość zdjęć wykonywanych z długim czasem migawki. Pełnoklatkowa matryca CMOS 35 mm zapewnia wysoką czułość aparatu, którym można również nagrywać filmy w 4k, także w trybie poklatkowym. Uchwycenie uroków nocnego nieba będzie prostsze także dzięki możliwości podłączenia EOS-a Ra bezpośrednio do teleskopu.

Aparat można zamówić na stronie Canona. Cena: 12 309,99 zł.

fot. Canon

 

 

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto