A A A

Bezpieczne etui od Edwarda Snowdena

25 lipca 2016, 12:00
Na konferencji MIT Media Lab, z pomocą hakera Andrew Huanga, Snowden przedstawił specjalny case na iPhone'a, który zapobiega inwigilowaniu i kradzieży danych z urządzenia.
Bezpieczne etui od Edwarda Snowdena

Kto jak kto, ale Edward Snowden powinien wiedzieć, jak zabezpieczyć naszą prywatność - w końcu to człowiek, który do końca życia będzie poszukiwany przez amerykańskie służby. Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście, ma swoje sprawdzone sposoby na zapobieganie inwigilacji. Co więcej, jednym z nich podzielił się z szerszą publiką.

Z wyglądu akcesorium przypomina case z powerbankiem, jednak posiada też monochromatyczny wyświetlacz i sześć przycisków. Blokuje on niepożądane sygnały zarówno przychodzące, jak i wychodzące, a także monitoruje, czy telefon podczas aktywnego trybu samolotowego nie łączy się przez Bluetooth lub GPS. Etui to na razie czysto koncepcyjny projekt i nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi do sprzedaży. Może być jednak ciekawą inspiracją dla innych firm, które zajmują się ochroną prywatności albo produkcją funkcjonalnych etui.

Wbudowane bezpieczeństwo

Dla użytkowników stawiających swoją prywatność na pierwszym miejscu dobrym rozwiązaniem może być także smartfon Solarin. To według przedstawicieli firmy Srini Labs telefon, który uchroni nasze wrażliwe dane przed każdym rodzajem ataku hakerskiego. System szyfrowania, który powstał we współpracy z firmami Zimperium i Koolspan ma zapewnić stopień poufności rozmów i danych na poziomie najbardziej zaawansowanych urządzeń wojskowych. Informacje są szyfrowane metodą AES-256 , która uchodzi za jedną z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych. Poza tym telefon posiada, na bieżąco aktualizowany, pakiet klasycznych zabezpieczeń systemowych. Problemem może okazać się jednak cena, która wynosi aż 14 000 dolarów.

Fot.Wired /Internet


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto