A A A

Bezpłatny internet także w Warszawie?

29 sierpnia 2007, 15:45
Bezpłatny internet także w Warszawie?

Ratusz pracuje nad programem wprowadzenia bezpłatnego dostępu do sieci dla wszystkich warszawiaków. Szacuje, że do 2010 roku będzie to kosztować 20 milionów złotych. Już za rok władze Warszawy rozpiszą pierwsze przetargi, do których będą mogły się zgłosić zarówno małe, jak i duże firmy. Aby za darmo korzystać z sieci, wystarczy mieć komputer z kartą Wi-Fi.

Jako pierwszy dostęp do sieci w ramach programu miasta dostanie Żoliborz. Niektóre dzielnice jednak nie oglądają się na Ratusz i już realizują pomysł. Drobnymi krokami albo z rozmachem. Pierwsza była Białołęka, której zarząd w maju uruchomił bezpłatny internet w urzędzie dzielnicy. Dalej poszło Bemowo, instalując sześć nadajników. Bezpłatnie z internetu korzysta tam już kilka tysięcy mieszkańców. Cały artykuł dostępny jest na stronach online Rzeczpospolitej.

Źródło: Rzeczpospolita


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
wulo14
opera
29 sierpnia 2007, 21:43
To jest ok
Taki pomysł z bezpłatnym internetem jest rewelacyjny, ale szkoda, że tylko narazie w Warszawie. Byłoby super, gdyby takie coś powstało w całej Polsce (pomarzyć zawsze można, bo przy dzisiejszej polityce nici z tego).
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Automatyczny odkurzacz i mop w jednym
21 lutego 2019
Najnowszy robot sprzątający RoboJet Duel 3 jest połączeniem automatycznego odkurzacza i mopa. Urządzenie umożliwia dodatkowo mapowanie...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto