A A A

Bezprzewodowe głośniki Bluetooth Yamaha NX-B55

3 grudnia 2013, 14:45
Bezprzewodowe głośniki Bluetooth Yamaha NX-B55

Yamaha rozwija serię aktywnych głośników i prezentuje model NX-B55, wyróżniający się obsługą bezprzewodowej technologii Bluetooth.

Najnowsze aktywne głośniki NX-B55 to odpowiedź na potrzebę zapewnienia wysokiej jakości dźwięku nowoczesnym urządzeniom elektronicznym, takim jak telewizory, komputery i np. smartfony, przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności. Zastosowanie bezprzewodowej technologii Bluetooth, oprócz standardowego połączenia za pomocą kabla, zwiększa uniwersalność i wygodę użytkowania. Teraz użytkownicy niemal dowolnego urządzenia przenośnego mogą przesyłać muzykę wprost do głośników bez konieczności stosowania dodatkowego okablowania. Skuteczny zasięg działania połączenia bezprzewodowego bez zakłóceń sięga 10 m.

Korzystając z wejścia mini jack głośniki można podłączyć także np. do telewizora lub komputera PC w tradycyjny sposób za pomocą kabla. Niezależnie od wybranego rodzaju połączenia, dzięki mocy 7 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 10% THD) i za sprawą pasma przenoszenia rozciągającego się od 55 Hz do 20 kHz, do słuchacza dociera wysokiej jakości, pełne brzmienie. To zasługa zastosowania m.in. unikatowego kształtu obudowy, który dzięki pochyleniu ścianek z jednej strony chroni przed wewnętrznym pogorszeniem jakości dźwięku, a z drugiej nadaje NX-B55 ciekawy wygląd. Specjalny bass port umieszczony w przedniej części obudowy zapewnia niskim częstotliwościom mocne brzmienie, a filtr loudness dopasowuje poziom basu do głośności.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów NX-B55 może pochwalić się wysoką wytrzymałością i funkcjonalnością. Perforowana, metalowa maskownica zwiększa odporność głośników na uszkodzenia i nadaje głośnikom bardziej luksusowy charakter. Z kolei obsługę najnowszego zestawu głośnikowego Yamahy ułatwiają funkcje Auto Standby i Auto Mix. Pierwsza z nich automatycznie przełącza urządzenie w tryb czuwania po określonym czasie braku aktywności, a następnie włącza je po wykryciu sygnału dźwiękowego. Druga z funkcji umożliwia odtwarzanie materiału z dwóch źródeł – jednego podłączonego poprzez Bluetooth i drugiego za pomocą gniazda jack – bez potrzeby przełączania wejść!

Bezprzewodowe aktywne głośniki Yamaha NX-B55 już niedługo pojawią się w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna kompletu wyniesie 699 zł, a nabywcy będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne: tytanową oraz złotą.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto