A A A

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu przez HDMI

8 września 2016, 11:00
Jakoś Full HD bez kabla? To jest możliwe. Firma Hama zaprezentowała stosowne rozwiązanie - Wireless HDMI Transmission Set, czyli zestaw do bezprzewodowego przesyłania obrazu pomiędzy urządzeniami obsługującymi standard HDMI.
Bezprzewodowe przesyłanie obrazu przez HDMI

Najnowszy produkt HAMA może bez problemu skomunikować dwa urządzenia ze złączami HDMI - źródło obrazu i dźwięku oraz urządzenie wyświetlające. Taką parą mogą być np. komputer PC i monitor, konsola do gier i telewizor, odtwarzacz multimedialny / tuner TV oraz projektor itp. Oczywiście, Wireless HDMI Transmission Set przesyła zarówno obraz, jak i dźwięk zgodnie ze specyfikacją standardu HDMI.

Urządzenie obsługuje rozdzielczość Full HD, zaś maksymalny dystans, na którym może być przesyłany sygnał audio i wideo to 30 metrów. Na wolnym powietrzu - w pomieszczeniu zasięg może być krótszy; w znacznej mierze zależy to od konstrukcji budynku, materiału, z którego wykonane są ściany itp.

Zaletą Wireless HDMI Transmission Set jest również możliwość rozdzielania sygnału HDMI. Stanowi to praktyczne rozwiązanie, jeśli chcemy wykorzystać zestaw do dostarczania obrazu i dźwięku do / z różnych urządzeń multimedialnych, a także przesyłanie sygnału IR. Oznacza to, że za pośrednictwem zestawu możemy wygodnie sterować urządzeniem będącym źródłem sygnału wideo. Zestaw cechuje wysokiej jakości wykonanie oraz kompaktowy rozmiar.

Cena zestawu to 249 euro, natomiast w Polsce zostanie ona indywidualnie ustalona po wprowadzeniu produktu na rynek.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: HDMI, Hama
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
8 września 2016, 16:24
Tego nie napiszą, bo to nie zależy od tego urządzenia. Jeśli Twój odtwarzacz ma 2 wyjścia audio/video to można, jeśli jedno, to możesz dokupić tzw splittera.
avatar
~Anonim
8 września 2016, 16:22
Z tekstu wnioskuję, że można podłączyć także Blu-ray :oczy: . Tylko jeszcze zastanawiam się, czy takie przykładowe urządzenie (np. odtwarzacz Blu-ray) można ze sobą połączyć na dwa sposoby jednocześnie? Tzn. mam np. jeden TV w jednym pokoju i drugi TV oraz odtwarzacz Blu-ray w drugim. I w tym pokoju co jest odtwarzacz połączyć go z TV kablowo za pomocą przewodu HDMI, a w tym co nie ma odtwarzacza połączyć odtwarzacz z drugiego pokoju bezprzewodowo za pomocą opisywanego urządzenia. Zasięg niby do 30 metrów, więc teoretycznie dało by radę. Tylko czy da radę podłączyć na dwa różne sposoby jednocześnie, żeby z jednego odtwarzacza można było oglądać jednocześnie w dwóch TV. Tego już nie napisali. P.S. Z niecierpliwością czekam na info o cenie :P .
ptrick
ptrick
8 września 2016, 15:56
Dawidzie, przeczytaj jeszcze raz artykuł. Wyraźnie jest tam napisane wszystko.
avatar
~Anonim
8 września 2016, 15:43
Witam! Rozumiem, że do odtwarzaczy Blu-ray to się także nadaje? :oczy:  Bo w newsie jest tylko o przesyłaniu obrazu, a nie ma nic o tym, że urządzenie to przesyła także dźwięk.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto