A A A

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu przez HDMI

8 września 2016, 11:00
Jakoś Full HD bez kabla? To jest możliwe. Firma Hama zaprezentowała stosowne rozwiązanie - Wireless HDMI Transmission Set, czyli zestaw do bezprzewodowego przesyłania obrazu pomiędzy urządzeniami obsługującymi standard HDMI.
Bezprzewodowe przesyłanie obrazu przez HDMI

Najnowszy produkt HAMA może bez problemu skomunikować dwa urządzenia ze złączami HDMI - źródło obrazu i dźwięku oraz urządzenie wyświetlające. Taką parą mogą być np. komputer PC i monitor, konsola do gier i telewizor, odtwarzacz multimedialny / tuner TV oraz projektor itp. Oczywiście, Wireless HDMI Transmission Set przesyła zarówno obraz, jak i dźwięk zgodnie ze specyfikacją standardu HDMI.

Urządzenie obsługuje rozdzielczość Full HD, zaś maksymalny dystans, na którym może być przesyłany sygnał audio i wideo to 30 metrów. Na wolnym powietrzu - w pomieszczeniu zasięg może być krótszy; w znacznej mierze zależy to od konstrukcji budynku, materiału, z którego wykonane są ściany itp.

Zaletą Wireless HDMI Transmission Set jest również możliwość rozdzielania sygnału HDMI. Stanowi to praktyczne rozwiązanie, jeśli chcemy wykorzystać zestaw do dostarczania obrazu i dźwięku do / z różnych urządzeń multimedialnych, a także przesyłanie sygnału IR. Oznacza to, że za pośrednictwem zestawu możemy wygodnie sterować urządzeniem będącym źródłem sygnału wideo. Zestaw cechuje wysokiej jakości wykonanie oraz kompaktowy rozmiar.

Cena zestawu to 249 euro, natomiast w Polsce zostanie ona indywidualnie ustalona po wprowadzeniu produktu na rynek.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto