A A A

Bezprzewodowy ciśnieniomierz Withings

6 kwietnia 2014, 09:00
iCorner, dział produktów konsumenckich Alstor, wprowadza do sprzedaży nową wersję ciśnieniomierza firmy Withings umożliwiającego precyzyjny i wygodny pomiar ciśnienia krwi w domowych warunkach.
Bezprzewodowy ciśnieniomierz Withings

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje nadciśnienie tętnicze za najczęstszą przyczynę zgonów. Choroba ta może rozwijać się przez wiele lat, nie powodując zauważalnych dolegliwości - dlatego często nazywana jest „cichym zabójcą". Niewykryta odpowiednio wcześnie i nieleczona może doprowadzić do poważnych powikłań, groźnych dla życia. Jedynym sposobem na wykrycie choroby we wczesnym stadium są regularne pomiary ciśnienia krwi.

Ciśnieniomierz Withings w połączeniu z aplikacją Health Mate umożliwia dokładny pomiar ciśnienia oraz częstotliwości rytmu serca w domowych warunkach. Dużym atutem urządzenia jest wyjątkowo prosta obsługa. Wystarczy owinąć ramię rękawem, a następnie włączyć ciśnieniomierz. Aplikacja Health Mate uruchomi się automatycznie. Otrzymane wyniki zostaną od razu przeanalizowane w oparciu o standardy Narodowego Instytutu Zdrowia w USA, a 3 kolory „lampek" zasygnalizują czy ciśnienie jest w normie, czy jest zbyt wysokie lub za niskie. Aplikacja umożliwia przesłanie wyników mailem, np. do lekarza, w przypadku gdy pomiary budzą wątpliwości.

Aplikacja zachowuje automatycznie wyniki wszystkich pomiarów oraz synchronizuje dane z Withings Health Cloud. Czytelne wykresy prezentują zmiany ciśnienia w wybranym okresie czasu. Wszystkie dane są dostępne poprzez iPhone, iPod touch, urządzenia z systemem Android, a także online na komputerze PC lub Mac.

Ciśnieniomierze Withings są dostępne w sklepach partnerskich iCorner na terenie całego kraju. Sugerowana cena ciśnieniomierza Withings wynosi 549 PLN brutto.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
6 kwietnia 2014, 13:50
Pomyślałem o tym, że problem tkwi w braku wsparcia przez system "Windows Phone" - a nie, przez telefon ;).
ptrick
ptrick
6 kwietnia 2014, 12:48
Jak wyłącznie? iOS też jakoś wspiera. Może przyczyna tkwi właśnie w braku wsparcia przez telefon, a nie przez producentów urządzeń? Nie pomyślałeś o tym?
avatar
~Anonim
6 kwietnia 2014, 12:16
ptrick: A kto powiedział, że narzekam?:oczy: Dziwię się tylko, dlaczego większość tego typu gadżetów jest wyłącznie na zielonego robotka, a nie - na wszystkie platformy mobilne. Poza tym... Nie mam powodu do narzekań. Telefonik mi się podoba, "Windows Phone" też, a tego gadżeciarskiego ciśnieniomierza i tak bym nie kupił, bo za drogi dla mnie ;).
ptrick
ptrick
6 kwietnia 2014, 11:50
Wg. mnie cena jest jak najbardziej adekwatna do tego co to urządzenie oferuje. Co do wsparcia, przyzwyczaj się, że windows phone jest nadal w tyle i zapewne jeszcze długo będzie. Dodatkowo, nie zdziwię się jak to urządzenie wykorzystuje system ANT+, którego, z tego co widzę, nokia nie wspiera, więc jak miałoby to działać na niej? Taki telefon wybrałeś, nie narzekaj na brak wsparcia.
avatar
~Anonim
6 kwietnia 2014, 09:14
Witam! Mówi się, że "zdrowie nie ma ceny". Jednak za taki gadżet 549 zł., to trochę zbyt wysoka cena. Zwłaszcza, że współpracuje tylko z "Androidem", a z "Windows Phone" już nie. Jak robią takie gadżety, to powinni pomyśleć, żeby współpracował ze wszystkimi platformami mobilnymi, a nie - tylko z robotkiem:oczy:. Co do ceny - to bardziej do przyjęcia by była 200 - 300 zł.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto