A A A

Biały Dom planuje współpracę z Big Techem

26 sierpnia 2021, 12:00
Administracja prezydenta Bidena zamierza współpracować z firmami technologicznymi aby poprawić bezpieczeństwo narodowe, .
Biały Dom planuje współpracę z Big Techem

Rośnie zagrożenie cyberatakami w Stanach Zjednoczonych

Na dywaniku u prezydenta Bidenba stawili się szefowie największych firm z branży technologicznej: Amazona, Apple'a, Microsoftu, Google'a i IBM-u. Joe Biden zaapelował do kierownictwa sektora prywatnego o podniesienie poprzeczki w zakresie cyberbezpieczeństwa, przyznając, że „rząd federalny nie jest w stanie sam sprostać temu wyzwaniu".

Bezpieczeństwo cyfrowe stało się oczkiem w głowie administracji Bidena po serii głośnych ataków hakerskich m.in. na firmę zarządzającą siecią SolarWinds Corp oraz firmę JBS, zajmującą się przetwórstwem mięsa. Wydarzenia te miały negatywny wpływ na dostawy paliwa i żywności w Stanach Zjednoczonych.

Po spotkaniu Biały Dom oświadczył, że Narodowy Instytut Standardów i Technologii będzie współpracował z przemysłem i innymi partnerami nad nowymi wytycznymi dotyczącymi tworzenia bezpiecznej technologii, w tym oprogramowania open source.

fot. David Mark – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto