A A A

Biden: media społecznościowe zabijają ludzi

18 lipca 2021, 20:20
Biden wskazał na wpływ masowej dezinformacji na walkę z pandemią koronawirusa.
Biden: media społecznościowe zabijają ludzi

Poważne oskarżenie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, zapytany w piątek przez dziennikarza o to, co chciałby przekazać mediom społecznościowym takim jak Facebook, odpowiedział krótko: „Zabijają ludzi. Jedyna pandemia, którą teraz mamy, jest wśród osób niezaszczepionych; oni zabijają ludzi".

 

Walka z dezinformacją

Biały Dom nie ustosunkował się od razu do opinii Bidena, lecz jej właściwe znaczenie można wywnioskować z poprzednich działań organów powiązanych z amerykańską administracją. Generalny chirurg USA, Vivek Murthy, 13 lipca wezwał media społecznościowe do bardziej zdecydowanego karania kont, które rozpowszechniają treści wprowadzające w błąd m.in. na temat działania szczepionek. Murthy w rozmowie z dziennikarzami powiedział o mediach społecznościowych, że „zaprojektowały funkcje takie jak przyciski polubień, które nagradzają nas za udostępnianie treści nacechowanych emocjonalnie, a nie tych właściwych". „Algorytmy mają tendencję do podsuwania nam treści podobnych do tych, które nas interesują, zanurzając nas głębiej i głębiej w studni dezinformacji" – mówił Murthy.

 

Rozsądek czy cenzura?

Próbę wywarcia nacisków na media społecznościowe w celu walki z dezinformacją wielu Republikanów uważa z kolei za bezprawne ograniczanie wolności słowa. Ken Buck, członek Izby Reprezentantów, stwierdził nawet, iż „Biały Dom zmawia się z Facebookiem, by cenzurować Amerykanów".

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto