A A A

Bill Gates ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

19 listopada 2019, 12:45
Założyciel Microsoftu znów otwiera listę bogaczy. W rankingu Bloomberga miliarder wyprzedził Jeffa Bezosa z Amazona.
Bill Gates ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Bill Gates ponownie jest liderem w rankingu najbogatszych ludzi świata. W ostatnim czasie na szczycie znajdował się Jeff Bezos, związany z marką Amazon. Miliarder prowadził w zestawieniu Bloomberga od października 2017 roku, ale dał się wyprzedzić, kiedy po rozwodzie z żoną jego majątek stopniał do 109 miliardów dolarów. Jest to o ok. miliard mniej niż ma na koncie założyciel Microsoftu.

Lista Bloomberga, w odróżnieniu od najpopularniejszego tego typu zestawienia tworzonego corocznie przez Forbesa, jest dynamicznie aktualizowana. Na pozycję w zestawieniu ma też wpływ aktualna wartość posiadanych akcji.

Bezos oddał prowadzenie w rankingu nie tylko z powodu perturbacji osobistych, ale też na skutek innych zmian. Amazon inwestuje ostatnio środki w rozwój technologii związanych z chmurą, co odbija się to automatycznie na przychodzie. Natomiast majątek Gatesa powiększył się w ostatnim czasie o 20 mld dzięki rosnącej wartości posiadanych przez niego udziałów.

Tak więc po dwóch latach przerwy założyciel Microsoftu wraca na szczyt zestawienia. Pytanie tylko – na jak długo. Biznesmen znany jest bowiem ze wspierania znacznymi sumami akcji charytatywnych, co odbija się na jego majątku.

Podium na liście Bloomberga zamyka Bernard Arnault (właściciel LVMH, producent dóbr luksusowych) z majątkiem 103 mld dolarów, a tuż za nim znajdują się Warren Buffet oraz Mark Zuckerberg.

fot. Kuhlmann /MSC, Wikipedia

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto