A A A

Bill Gates ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

19 listopada 2019, 12:45
Założyciel Microsoftu znów otwiera listę bogaczy. W rankingu Bloomberga miliarder wyprzedził Jeffa Bezosa z Amazona.
Bill Gates ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Bill Gates ponownie jest liderem w rankingu najbogatszych ludzi świata. W ostatnim czasie na szczycie znajdował się Jeff Bezos, związany z marką Amazon. Miliarder prowadził w zestawieniu Bloomberga od października 2017 roku, ale dał się wyprzedzić, kiedy po rozwodzie z żoną jego majątek stopniał do 109 miliardów dolarów. Jest to o ok. miliard mniej niż ma na koncie założyciel Microsoftu.

Lista Bloomberga, w odróżnieniu od najpopularniejszego tego typu zestawienia tworzonego corocznie przez Forbesa, jest dynamicznie aktualizowana. Na pozycję w zestawieniu ma też wpływ aktualna wartość posiadanych akcji.

Bezos oddał prowadzenie w rankingu nie tylko z powodu perturbacji osobistych, ale też na skutek innych zmian. Amazon inwestuje ostatnio środki w rozwój technologii związanych z chmurą, co odbija się to automatycznie na przychodzie. Natomiast majątek Gatesa powiększył się w ostatnim czasie o 20 mld dzięki rosnącej wartości posiadanych przez niego udziałów.

Tak więc po dwóch latach przerwy założyciel Microsoftu wraca na szczyt zestawienia. Pytanie tylko – na jak długo. Biznesmen znany jest bowiem ze wspierania znacznymi sumami akcji charytatywnych, co odbija się na jego majątku.

Podium na liście Bloomberga zamyka Bernard Arnault (właściciel LVMH, producent dóbr luksusowych) z majątkiem 103 mld dolarów, a tuż za nim znajdują się Warren Buffet oraz Mark Zuckerberg.

fot. Kuhlmann /MSC, Wikipedia

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto